ВАРШАВА

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

Університети Варшави (ВНЗ) - Переваги

ПОЛІТЕХНІКА ВАРШАВСЬКА
COLLEGIUM CIVITAS
VIAMODA INDUSTRIAL – УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ДИЗАЙНУ ТА УПРАВЛІННЯ
АКАДЕМІЯ ІМ. ЛЕОНА КОЗМІНСЬКОГО
АКАДЕМІЯ ЛАЗАРСЬКОГО
АКАДЕМІЯ СУСПІЛЬНИХ НАУК
УНІВЕРСИТЕТ SWPS
ПОЛЬСЬКО-ЯПОНСЬКА АКАДЕМІЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ВИЩА ШКОЛА ЕКОЛОГІЇ ТА УПРАВЛІННЯ У ВАРШАВІ
ТЕХНІЧНО-ТОРГОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ.Х. ХОДКОВСЬКОЇ
АКАДЕМІЯ ЕКОНОМІЧНО-ГУМАНІСТИЧНА

Варшава є найбільшим академічним центром Польщі і позначається високим рівнем культурного та громадського життя, надаючи численні можливості для освіти. Вас цікавить Академія Мистецтв, Варшавська Кіношкола чи Європейський Юридичний Університет? Ви маєте багато варіантів отримання ступеня бакалавра чи магістра у різних галузях. Інтерес до навчання поширюється на медичні та гуманітарні спеціальності. Багато іноземних студентів бажають навчатися в Варшаві, оскільки велика кількість програм навчання проводяться англійською мовою. Університети Варшави займають високі позиції в національних рейтингах.

Можливості навчання в столичних ВНЗ включають повний денний, заочний та вечірній режими, які популярні серед молоді та тих, хто шукає можливість змінити професію або продовжити освіту. Вибір вишів у Варшаві багатий, включаючи Університет Кардинала Стефана Вишинського, Університет Лінгвістики, Університет Туризму, Варшавський Медичний Університет та Університет Прикладної Інформатики. Загалом, доступно майже 400 спеціалізацій.

Університети Варшави славляться кваліфікованим персоналом і співробітниками-науковцями. Приватні університети, як, наприклад, Академія Леона Кожмінського, надають велику увагу післядипломній освіті та дотримуються поточних тенденцій на ринку праці. Ще одним популярним приватним університетом є Соціальна Академія Наук, яка має філії по всій Польщі.

Варшава, безсумнівно, є студентським містом, з високим відсотком студентів на кожну тисячу мешканців. Тож якщо ви насолоджуєтесь проживанням в місті, де життя завжди насичене, сповнене молодими та амбіційними людьми, то Варшава точно відповідає вашим бажанням.

У Варшаві діє багато міжнародних компаній, які активно шукають молодих фахівців. Отже, для тих, хто прагне отримувати освіту та розвивати свою професійну кар’єру, столиця Польщі стає ідеальним місцем. Звісно, Варшава не обмежується лише великими корпораціями. Тут можна знайти можливості працевлаштування і на менших підприємствах, у ЗМІ, в стартап-середовищі. Також у столиці є численні можливості для якісного професійного стажування, призначеного для підготовки до майбутньої професійної діяльності. Завдяки партнерським відносинам університетів з авторитетними компаніями, пропозиції щодо стажування є дуже популярними. Варшава є ідеальним місцем і для запуску власного бізнесу.

Варшава – величезнийй мегаполіс з усіма його перевагами та складнощами

Столичні університети у всіх країнах світу, як правило, вважаються найпрестижнішими. Університети Варшави не виняток. Варшава є найбільшою за територією та кількістю населення в Польщі. Тут знаходиться і найбільша кількість вищих навчальних закладів. ВНЗ Варшави на освітньому ринку представлені державними і приватними університетами

Найвідоміші і престижні державні університети Варшави – це Університет Варшавський, Політехніка Варшавська, Економічний Університет, Музичний Університет, Медичний Університет та ін.

Державні ВНЗ у Варшаві – це великі освітні центри, які проводять навчання студентів з різних напрямів і спеціальностей. Поряд з державними університетами в Варшаві знаходяться і найпрестижніші приватні ВНЗ – Академія Козмінського, Університет SWPS, Collegium Civitas

ВУЗы Варшавы. Группа StudentWay в Collegium Civitas  ВУЗы Варшавы. Группа StudentWay в Варшавской политехнике

Навчання в державних і приватних ВНЗ для іноземців платне. Деякі державні університети Варшави для українців пропонують безкоштовні програми навчання. Вступити на безкоштовне навчання можливо на конкурсній основі. Вступ до ВНЗ Варшави для українців – це не складна процедура. Основою всьому є хороша підготовка в школі або українському ВНЗ (під час вступу на магістратуру) і високий рівень польського (або англійської) мови. Пройшовши навчання в столичному ВНЗ для випускника

Оновлено 24.10.23

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ - УНІВЕРСИТЕТИ ВАРШАВИ

Важливо знати кожному про Університети Варшави:

Цікаві Спеціальності в Університетах Варшави:

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ