ТОП-10 СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

  1. Головна
  2. ТОП-10 СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

ТОП-10 СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

  • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
  • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
  • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
  • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

  • – Відмінно – 5.0
  • – Дуже добре – 4.5
  • – Добре – 4.0
  • – Посередньо – 3.5
  • – Задовільно – 3.0
  • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

  • – Хліб – 2-5 злотих
  • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
  • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
  • – Цукор – 5-6 злотих
  • – Філе куриці– 17-20 злотих
  • – Свинини – 13-18 злотих
  • – Макарони – 3-5 злотих
  • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

  • – Сніданок: 10-15 злотих
  • – Обід: 15-25 злотих
  • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

Питання яке найчастіше задають клієнти – це “Які спеціальності затребувані і перспективні?”

В даному розділі ми представляємо ТОП-10 спеціальностей, які в останні роки користуються найбільшою популярністю серед абітурієнтів Польських Університетів

СПЕЦІАЛЬНОСТІ ВНЗ
1. ІНФОРМАТИКА
Інформаційні технології – це широкий спектр знань. Загалом, інформатика вивчає комп’ютерні технології, апаратне і програмне забезпечення

До цієї сфери також відносяться: мережі, системи передачі даних, розробка ігор, телекомунікації, штучний інтелект, робототехніка, симуляція і моделювання, статистика, криптографія, обчислювальна фізика і хімія

При такому розмаїтті спеціаліст в сфері IT зможе застосувати отримані знання в будь-якій сфері, яка його цікавить

– Політехніка Варшавська
– Політехніка Краківська
– Політехніка Познаньська
– Політехніка Лодзька
– Політехніка Опольська
– Економічний Університет у Кракові
– Ягеллонський Університет у Кракові
– Університет Адама Міцкевича у Познані
– Педагогічний Університет у Кракові
– Польсько-Японська Академія Комп’ютерних Технологій у Варшаві
– Академія Моджевського у Кракові
– Collegium da Vinci у Познані
2. ЛОГІСТИКА
Це сфера діяльності, що забезпечує ефективне планування, управління і контроль процесів руху матеріальних, трудових, енергетичних, інформаційних потоків в системах виробництва, обігу товарів і послуг. Застосування сучасних логістичних систем дозволяє скорочувати до 70% витрат у вартості продукту. Завдяки впровадженню логістичних систем на підприємствах зростають експортні можливості суб’єктів господарювання

Логістика, як міждисциплінарна наука, тісно пов’язана з маркетингом, менеджментом, бізнес-інжинірингом та іншими сферами управлінської діяльності

Логіст – це фахівець, який координує рух товарів на шляху від виробництва до точок реалізації. Більшість логістів працюють в виробничих, торгових, експедиторських, логістичних компаніях, а також в компаніях, які надають складські послуги. Багато з логістичних організацій включають відділ продажів послуг (робота з поточними клієнтами і залучення нових) і відділ виробництва (в ньому організовується процес розмитнення, складування, перевезень, кур’єрської доставки)

Оптимальним стартом для випускника може стати позиція стажера в одному з відділів підрозділу логістики. Далі співробітник матиме можливість продовжити роботу і розвиток в даному відділі або ж перевестися на іншу ділянку

– Університет Лодзький
– Економічний Університет у Кракові
– Політехніка Познаньська
– Політехніка Опольська
– Вища школа Логістики у Познані
– Університет WSB Merito у Вроцлаві
– Техніко-Торговий університет ім. Х.Ходковськоъ у Варшаві
3. ЕКОНОМІКА
Один з найпопулярніших напрямків вищої освіти. Щоб уникнути спаду інтересу абітурієнтів і забезпечити успішне працевлаштування випускників, ВНЗ вводять все нові і нові профілі. Мабуть, такого розмаїття спеціалізацій немає ні на одному напрямку бакалавріату. Незалежно від профілю студенти вивчають мікро- і макроекономіку, світову економіку і міжнародні економічні відносини, економіку праці, фінанси, теорію галузевих ринків, економіку громадського сектора, статистику та ін.

Економісти займаються фінансовими справами компаній і корпорацій, планують розвиток фірм, ведуть звітність. Перевіряють діяльність бухгалтерів. Стежать за фінансовими потоками організацій. Вибудовують економічну політику компаній, регіонів і держави в цілому. Займаються питаннями економічного розвитку. Дають прогнози на зміну ситуації на внутрішньому і загальносвітовому ринку. Беруть участь у зовнішньоекономічній діяльності та ін.

– Економічний Університет у Кракові
– Економічний Університет у Вроцлаві
– Ягеллонський Університет у Кракові
– Університет Адама Міцкевича у Познані
– Лодзінський Університет
– Академія Козмінського у Варшаві
– Академія Лазарського у Варшаві
4. АВТОМАТИКА ТА РОБОТОТЕХНІКА
Це прикладна наукова галузь, присвячена створенню роботів і автоматизованих технічних систем. Такі системи також називають робототехнічними системами (РТС). Ще одна назва – роботобудування. Так називають процес створення роботів, по аналогії з машинобудуванням. Роботи особливо потрібні там, де людині працювати занадто важко або небезпечно, і там, де кожна дія має виконуватися з нелюдською точністю. Наприклад, робот може взяти проби грунту на Марсі, знешкодити вибуховий пристрій або провести точну збірку приладу

Робот може працювати за заздалегідь розробленою програмою або під управлінням оператора. Роботів з самостійним мисленням і мотивацією, зі своїм емоційним світом і світоглядом поки теж немає. Робототехніка перебуває в родинних стосунках з мехатроніки

Створення робота – це те, чим займаються робототехніки. Точніше, інженер-робототехніки. Він виходить з того, які завдання робот буде вирішувати, продумує механіку, електронну частину, програмує його дії. Така робота – не для одинака-винахідника, інженери-робототехніки працюють в команді

Робототехніки працюють в конструкторських бюро авіації і космонавтиці. В науково-дослідних центрах різної спрямованості (космос, медицина, нафтовидобуток і ін.). У компаніях, що спеціалізуються на роботобудуванні

Професія робототехніки передбачає інтерес до точних наук і інженерної справи, аналітичний склад розуму, добре структуроване мислення в поєднанні з багатою уявою

По суті, робототехнік – це універсальний фахівець: інженер, програміст, кібернетик в одній особі. Йому необхідно знання механіки, програмування, теорії автоматичного управління, теорії проектування автоматичних систем. Дуже важливі навички конструювання, вміння працювати руками, наприклад, користуватися паяльником

– Політехніка Краківська
– Політехніка Познаньська
– Політехніка Варшавська
– Політехніка Лодзька
– Політехніка Опольська
5. БІОТЕХНОЛОГІЇ
Дисципліна, що вивчає можливості використання живих організмів, їх систем чи продуктів їх життєдіяльності для вирішення технологічних задач, а також можливості створення живих організмів з необхідними властивостями методом генної інженерії. Біотехнологія забезпечує виробництво лікарських засобів, харчових продуктів, створення трансгенних мікроорганізмів, рослин і тварин і т.п.

Досягнення біотехнології використовуються майже у всіх областях науки і техніки, адже саме вона допомагає створювати якісні та недорогі продукти. Діяльність біотехнолога не описати двома словами. Це робота охоплює і медицину, і фармацевтику, і генну інженерію. Природно, рівень компетенції такого фахівця досить широкий. Вони необхідні на підприємствах фармацевтичної, парфумерно-косметичної, харчової, ветеринарної та переробної галузей промисловості

– Ягеллонський Університет у Кракові
– Політехніка Лодзька
– Політехніка Варшавська
– Природничий Університет в Любліні
– Природничий Університет у Вроцлаві
– Сільськогосподарський Університет і Кракові
6. УПРАВЛІННЯ
Напрямок, що об’єднує в собі кілька старих спеціальностей, які стали відповідними профілями. Майбутні менеджери вивчають економічні, управлінські, соціальні та гуманітарні дисципліни. Переважання тих чи інших з них визначається обраним профілем. Серед обов’язкових для всіх предметів: теорія менеджменту, економічна теорія, маркетинг, облік і аналіз, фінансовий менеджмент, управління людськими ресурсами, стратегічний менеджмент

Більшість ВНЗ пропонують студентам в якості обов’язкових предметів або дисциплін за вибором тренінги з лідерства та командоутворення. Менеджер – воістину універсальний фахівець. Він вирішує кадрові питання, займається поставками, налагоджує робочий процес на підприємстві, спілкується з клієнтами та постачальниками, займається діловодством і багато іншого. Найчастіше менеджери – офісні співробітники, але бувають і виключення. Наприклад, менеджери з логістики або мерчендайзери працюють в основному на виїзді

– Ягеллонський Університет у Кракові
– Економічний Університет у Кракові
– Академія Моджевського в Кракові
– Економічний Університет у Вроцлаві
– Університет Адама Міцкевича в Познані
– Collegium da Vinci в Познані
– Лодзький Університет
– Академія Козмінського у Варшаві
– Академія Лазарського у Варшаві
7. ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН
Графічний дизайнер спеціалізується на оформленні навколишнього середовища засобами графіки. Він працює з вивісками, рекламними щитами, плакатами, вказівниками, знаками і схемами, які ми бачимо в великій кількості навколо, а також піклується про зручності читання необхідної нам інформації, такої як інтернет-сайти, журнали, газети, листівки, обкладинки книг і дисків, меню в ресторані, каталоги товарів, візитки, а також упаковка продуктів, промтоварів і графічне оформлення вітрин. З цього короткого перерахування можна зрозуміти, що куди б ми не прийшли, ми всюди обов’язково побачимо різноманітні твори графічного дизайну

Є можливості працевлаштування за посадою: графічний дизайнер; ілюстратор; веб-дизайнер; менеджер в сферах реклами, маркетингу і PR, арт-директором

– Педагогічний Університет у Кракові
– Collegium da Vinci в Познані
– Польсько-Японська Академія Комп’ютерних Технологій у Варшаві

– Вища школа Эвропейська у Кракові

8. ФІЛОЛОГІЯ
Випускник філологічного факультету часто має за плечима, крім гуманітарної освіти, певний досвід в сфері творчості. Адже філологія, так чи інакше, пов’язана з умінням володіти словом. І практика з написання текстів будь-якого стилю – будь то статті для студентської газети, блоги, пости для соцмережі або проби пера в перекладі – може стати основою майбутньої кар’єри. Але діапазон проф. напрямків, де працюють філологи, не обмежується тільки роботою з текстами. Насправді, затребуваність випускників філологічних ВНЗ дуже широка

Вакансії для фахівців цього профілю відкриті в проф. сферах мистецтво, медіа; маркетинг; наука, освіта і адміністративний персонал

– Ягеллонський Університет
– Педагогічний Університет в Кракові
– Академія Моджевського в Кракові
– Університет Адама Міцкевича в Познані
– Лодзький Університет
– Університет SWPS
9. ПСИХОЛОГІЯ
В психологи йдуть ті, хто хоче працювати з людьми, допомагати або мати владу над ними. А хтось просто вважає цю професію модною, популярною і престижною. Психологічна освіта в сучасних умовах стає важливим фактором досягнення успіху в різних сферах (кадри, торгівля, послуги, управління). Фахівці, які розуміють принципи поведінки людини і вміють спілкуватися, затребувані скрізь і завжди

Закінчивши навчання, молодий фахівець може працювати:
– психологом-консультантом в системі освіти та дошкільного виховання в соціальній сфері; в службі психологічного консультування (сімейне, індивідуальне, коучинг);
– в лікарнях і поліклініках;
– викладати психологію у ВНЗ, гімназіях, ліцеях, коледжах, училищах;
– в кадровій службі (помічник директора, рекрутер, менеджер або директор по персоналу);
– в торгівлі (від продавця в елітному бутіку, адміністратора і супервайзера до корпоративного тренера)

Отримання диплома для психолога – тільки початок. Потрібно вибирати сферу докладання зусиль, терпляче накопичувати досвід і «вчитися, вчитися і ще раз вчитися». Хороший психолог без роботи не залишиться

Психолог з освітою, але без досвіду роботи, може розраховувати на роботу в школах, дитячих садах, державному психологічному центрі і т.д.

Психолог-фахівець з досвідом роботи від трьох років, може продовжувати удосконалюватися професійно або, помінявши сферу діяльності, може зайнятися кадровою роботою, адмініструванням, продажами, починаючи з нижчої або середньої сходинки.
Психолог-професіонал з досвідом роботи від п’яти років може працювати в спеціалізованій психологічній службі, займатися приватним консультуванням, влаштуватися бізнес-тренером, стати директором з персоналу або генеральним директором

Щоб домогтися успіху, психолог повинен бути: особистісно зрілою людиною (автентичним), матимжиттєвий досвід, високий інтелект, ерудицію, емоційною стійкістю і компетентністю, почуттям гумору і чарівністю

– Ягеллонський Університет
– Педагогічний Університет у Кракові
– Академія Моджевського у Кракові
– Університет Адама Міцкевича в Познані
– Лодзький Університет
– Університет SWPS
10. КОСМЕТОЛОГІЯ
Косметолог – це фахівець, який усуває естетічні проблеми, пов’язані з шкірніх покровів людини. Зазвичай, такі фахівці працюють в салонах краси. Косметологія – це галузь наукових знань, что спеціалізується на естетичних проблемах людини, їх причини, симптоми и методи Боротьба з ними

Професія косметолога полягає в усунені естетичних недоліків на шкірі людини без пошкодження шкірних покровів. Практично кожна дівчина хоч раз у своєму жітті звертаєть до такого фахівця для проведення чистки, депіляції, обгортання, масажу та ін. Косметологи без вищої медичної освіти могут працювати в салонах краси, СПА-салонах та ін. Лікарі-косметологи працюють також у СПА-центрах, в центрах косметології, НДІ косметології, медичних установах, що надають косметологічну допомогу

– Академія Моджевського у Кракові
– Академія Фізичного виховання у Кракові
– Академія Економічно-Гуманістична у Варшаві

 

УСІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ВНЗ ПОЛЬЩІ

Оновлено 08.11.2023

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ