КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ АВСТРІЯ

 1. Головна
 2. КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ АВСТРІЯ

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ АВСТРІЯ

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

1. Медичне страхування

Усі студенти, які навчаються в Австрії, мають придбати медичну страховку. Незважаючи на те, що з першого погляду вартість страховки може бути високою (55 євро на місяць), слід пам’ятати, що Австрія славиться одним з найвищих рівнів охорони здоров’я у всій Європі. Страхування дозволяє безкоштовно користуватися послугами різних лікарів (аж до дантистів), проходити обстеження та здавати аналізи

2. Житло

 Основна стаття витрат усіх студентів – це оренда житла в Австрії. Основними варіантами житла для студентів є:

 • Гуртожитки – ціна варіюється від 300 євро на місяць (місце у двомісній кімнаті) до 450-500 євро на місяць (одномісна кімната)
 • Зйомна квартира – найчастіше це квартири-студії та ціни на них починаються від 600 євро на місяць
 • Зйомна кімната в квартирі (так звана «кімната в WG») – тут, як у випадку з гуртожитками, ціни варіюються від 280 євро на місяць до 450 євро на місяць

Ціни за оренду варіюються від обраного варіанту житла, його локалізації та стандарту. За великого бажання можна знайти дешевші варіанти оренди житла. Також, очікується, що вартість оренди житла в менш популярних містах (наприклад, Граце) будуть дещо нижчими.

Варто звернути увагу, що якщо контракт оренди складається не на пряму із гуртожитком або власником житла, можуть з’явитися значні додаткові витрати (зазвичай комісія агентств)

Враховуючи все, середня вартість оренди студентського житла в Австрії знаходиться в межах 350 євро

3. Харчування

Другим основним пунктом витрат студентів є харчування. Тут велике значення має:

 • Стиль харчування – чи часто харчується студент у ресторанах/їдальнях, або здебільшого готує все вдома
 • Місце покупки продуктів харчування – наприклад, Billa та Spar мають вищі ціни на продукти, коли Hoffer, Lidl або Penny пропонують продукти такої самої якості і за нижчими цінами
 • Апетит студента – деяким студентам досить невеликого салату, щоб наїстися, а іншим потрібен комплексний обід, що складається з 2 страв

В середньому, у студента йде до 10 євро на день на харчування, або від 220 до 300 євро на місяць. Звичайно, це середні витрати – реальні витрати на харчування вже залежать від студента

4. Дозвілля та кишенькові витрати

Як показує практика, третім пунктом витрат у студентів, зазвичай, є дозвілля та кишенькові витрати. Тут багато що залежить від стилю життя та захоплень студента. Навчання в Австрії – це не тільки навчання в університеті, а й подорожі, походи до ресторанів, кіно, музеїв тощо. Кожен вирішує сам, скільки він готовий витратити на розваги. У той же час слід пам’ятати, що майже у всіх місцях для студентів передбачені знижки. Так, наприклад, похід у кіно в середньому коштуватиме 5 євро, а абонемент у спортзал (якщо немає в гуртожитку) в середньому коштуватиме 20 євро на місяць. Також, в Австрії можна знайти багато безкоштовних заходів, які кожен може відвідати

Підвівши підсумок, для комфортного життя в Австрії, потрібно близько 800 євро на місяць. За великого бажання можна вкластися в суму близько 600 євро на місяць. Також важливо згадати, що студенти в Австрійських університетах мають право на підробіток (певна кількість годин) вже під час навчання, навіть на самому початку навчання. За бажання та знання німецької мови, в Австрії не складе труднощів для студента знайти підробіток із заробітною платою в 500 євро чистими

5. Громадський транспорт

В Австрії чудово функціонує громадський транспорт: метро, ​​трамваї та автобуси. Незважаючи на те, що вартість одного проїзду досить висока (1,5 – 2,2 євро), студенти мають можливість купувати студентський проїзний, який значно знижує вартість громадського транспорту

Студенти до 26 років мають пільги на проїзд у громадському транспорті:

– проїзний на семестр тривалістю 5 місяців (з вересня до січня чи з лютого до червня) коштує 75 євро;

– проїзний на літній період – 29,50 євро за кожен місяць (липень, серпень)

Проїзний поширюється на всі види громадського транспорту

6. Міжміський транспорт (поїзд)

У міжміському залізничному транспорті надається проїзд за пільговими цінами для осіб, які не досягли 26-річного віку, за наявності VORTEILSCARD Jugend (вартість цієї картки 19 євро на рік), розмір знижки залежить від віддаленості пункту призначення та сезону

7. Мобільні оператори в Австрії

А1, T-Mobile, Drei

В основному, всі мобільні оператори пропонують одні й ті самі тарифи. Очікується, що середньою ціною буде 10 євро на місяць, в які входять 1000 хвилин, 1000 смс і 2-5 Гб інтернету. Для дзвінків додому краще використовувати viber або skype

 

З усіх питань вступу до Університетів Австрії ТЕЛЕФОНУЙТЕ

+38 067 636 72 47, +38 050 270 88 32  

 

Studentway® – Всі права захищено