ПІДГОТОВЧЕ ВІДДІЛЕННЯ В ЧЕХІЇ – РІЧНИЙ КУРС

 1. Головна
 2. Інформація
 3. ПІДГОТОВЧЕ ВІДДІЛЕННЯ В ЧЕХІЇ – РІЧНИЙ КУРС

ПІДГОТОВЧЕ ВІДДІЛЕННЯ В ЧЕХІЇ – РІЧНИЙ КУРС

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

Чеська Республіка приваблива для абітурієнтів з України не тільки своєю стабільною економікою, низьким відсотком безробіття і високим рівнем безпеки в країні, а й можливістю безкоштовного навчання в державних університетах країни

Безкоштовне навчання в Чехії для українців пропонується в державних університетах чеською мовою. Навчання англійською мовою можливо не на всіх напрямках і за навчання на англійській мові потрібно буде сплачувати. Платним буде навчання і в приватних університетах Чехії

Що ж необхідно для вступу українському абітурієнту в державний ВНЗ Чехії?

По-перше, потрібно добре знати чеську мову та підтвердити свої знання сертифікатом на рівень В2

По-друге, для вступників на ступінь бакалавра після 11 класу необхідно здати академічну різницю з шкільних предметів, так як в школах Чехії діти вчаться 13 років. Ця процедура називається «Нострифікація»

У разі вступу на магістратуру, потрібно нострифікувати диплом бакалавра без складання іспитів з предметів, тобто проходить формальна процедура підтвердження диплома

І, по-третє, абітурієнту потрібно успішно скласти вступні іспити в обраний університет. При цьому можна реєструватися в кілька університетів

У деяких ВНЗ може не бути вступних іспитів, але це як виняток і, в основному, на технічних напрямках

Отже, ви вже ознайомилися з тим, до чого потрібно бути готовим, обираючи вступ до університету Чехії

З чого потрібно починати?

Звичайно ж, з вивчення чеської мови!

Агенція освітніх програм «StudentWay» спільно з Міжнародним Союзом Молоді в Празі організовує інтенсивні підготовчі річні курси в Празі

Курси розроблені спеціально для підготовки до вступу в гуманітарні, технічні і медичні університети Чехії

Переваги річних курсів для підготовки до вступу у державні університети Чехії

– ви підготуєтеся на необхідний університетом рівень знань і зможете скласти мовний іспит сертифікованої комісії на рівень В2;

– ви познайомитеся з системою освіти в Чехії, а так само культурою, політикою і економікою країни;

– побуваєте в стінах університетів і отримаєте додатковий стимул стати студентом одного з кращих ВНЗ Чехії;

– плавно увіллється в процес навчання;

– протягом підготовчого року ви будите спокійно готуватися до нострифікації та здавати іспити

Ми подбаємо про всі моменти виїзду на підготовчий курс, починаючи від збору документів для отримання студентської візи в Чехію, закінчуючи зустріччю у місці прибуття і наданням консультацій з усіх питань під час навчання

Реалізуйте свою мрію навчатися у найкращих університетах Чехії!

Зв’яжіться з нами зараз і ми докладно обговоримо ваш вступ до чеських університетів, розповімо всі умови і вимоги

Наші студенти після закінчення річних підготовчих курсів успішно вступили і навчаються в таких ВНЗ Чехії як:

 • Карлів університет;
 • Аграрний університет у Празі;
 • Технічний університет у Празі;
 • Масаріков Університет;
 • Університет Яна Пуркіне;
 • Технічний Університет в Брно;
 • Технічний Університет в Ліберцях та інших університетах

ІНТЕНСИВНИЙ КУРС ЧЕСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ ВСТУПУ В ГУМАНІТАРНІ ТА ТЕХНІЧНІ УНІВЕРСИТЕТИ ЧЕХІЇ

Річний курс чеської мови при ЧЗУ или ЧВУТ
Тривалість курсу 15.09 – 07.06
Чеська мова 640 годин
Англійська мова 100 годин
Математика 60 годин
Сертифікат +
Зустріч, трансфер +
Форма МСМ +
Чеська сім карта +
Культурна програма +
Консультаційна підтримка +
ВАРТІСТЬ 5100 Євро

Програма Технічного Університету у Празі

Програма Аграрного Університету у Празі

ІНТЕНСИВНИЙ КУРС ЧЕСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ ВСТУПУ В МЕДИЧНІ УНІВЕРСИТЕТИ ЧЕХІЇ

Річний курс чеської мови для вступу в медичні університети
Тривалість курсу 15.09 – 07.06
Чеська мова 500 часов
Англійська мова 60 часов
Математика 60 часов
Фізика 60 часов
Хімія 60 часов
Біологія 60 часов
Сертифікат +
Зустріч, трансфер +
Форма МСМ +
Чеська сім карта +
Культурна програма +
Консультаційна підтримка +
ВАРТІСТЬ 5100 Євро

Програма підготовки до вступу в медичні університети Чехії

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ