УНІВЕРСИТЕТИ КРАКОВА ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

ЯГЕЛЛОНСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ У КРАКОВІ
ПОЛІТЕХНІКА КРАКІВСЬКА
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ У КРАКОВІ
ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ У КРАКОВІ
АКАДЕМІЯ ІМ. А.Ф. МОДЖЕВСЬКОГО У КРАКОВІ

ВИЩА ШКОЛА ЄВРОПЕЙСЬКА У КРАКОВІ

АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ІМ. БРОНІСЛАВА ЧЕХА У КРАКОВІ

Багато людей вважають, що Краків – найкрасивіше місто в Польщі. Тут панує особлива атмосфера, яка приваблює безліч відвідувачів. Але не лише атмосфера робить Краків популярним, а й розгалужена система освіти, зокрема Ягеллонський університет, відомий в усій Європі, і найкращий серед університетів Кракова.

Краків є другим за розміром після Варшави академічним центром в Польщі. Серед найпопулярніших університетів у місті варто відзначити Ягеллонський університет, де навчається понад 35 000 студентів, Університет науки і технологій AGH з близько 22 000 студентами та Економічний університет з понад 13 000 студентами.

Освіта в Кракові доступна також в інших навчальних закладах, таких як Сільськогосподарський університет, Краківський технологічний університет, Педагогічний університет, Академія фізичної культури, Музична академія, Академія образотворчих мистецтв і Академія театрального мистецтва, а також в багатьох приватних університетах.

Вибір освітніх програм в Кракові різноманітний, а також місто славиться своєю культурною та мистецькою атмосферою. Тут щомісяця відбуваються численні фестивалі, концерти та виставки, багато відомих особистостей отримали свою освіту саме тут.

Стосовно студентського життя в Кракові, воно досить насичене і має відповіді на всі смаки. Від барів і пабів до клубів і кінотеатрів, тут завжди є місце для веселощів. Часто можна зустріти студентів із різних країн, які приїжджають сюди в рамках обміну здобувачів вищої освіти.

Навіть при високих цінах на житло в Кракові, багато випускників шкіл обирають саме це місто для навчання. Існує багато гуртожитків, де студенти можуть зекономити гроші. Краків – це місто, в яке легко закохатися, і навчання тут – це вибір, який дарує обіцяну дозу знань.

Освітні можливості в Кракові включають як очну освіту на різних рівнях, так і можливість навчатися в магістратурі чи переходити до післядипломної освіти. Кожна з цих пропозицій відкриває безліч цікавих спеціалізацій для обрання. Краків має багатий історичний фон та завжди був одним із найбільш популярних туристичних міст не лише в Польщі, а й в Європі. Тому знайти роботу в Кракові після закінчення навчання або під час нього досить легко. Краків справді має свою неповторну атмосферу, і студентське життя в цьому місті – це найкращі роки молодості.

Напевно, багато хто погодиться, що одним з найкрасивіших міст Польщі є Краків. Крім того, що він є культурною та історичною столицею, він ще і студентське місто

Близько 30-ти вищих навчальних закладів представлені в Кракові. ВНЗ Кракова проводять підготовку по будь-яким спеціальностями та напрямками: економічні, технічні, театральні, бізнес-напрямки, гірничо-металургійна сфера, туризм, різні медичні напрямки, IT-сфера і сфера послуг, фізична культура і спорт, косметологія і дієтологія, управління і сільське господарство, а також багато інших цікавих напрямків

Всі університети Кракова відкриті для українців. Навчання проходить на польській мові. Для студентів, які добре знають англійську мову, в університетах Кракова можна пройти навчання на англійській мові

У Кракові функціонують державні та приватні вищі навчальні заклади

Державні ВНЗ Кракова відомі багатьом і користуються достатньою популярністю. Серед відомих державних університетів можна назвати Ягеллонський Університет, Гірничо-Металургійну Академію, Економічний і Політехнічний Університет

 

 Вузы Кракова. Университет Ягеллонский.  Вузы Кракова. Горно-металлургическая академия.  Вузы Кракова. Экономический университет.  Вузы Кракова. Политехнический университет.
Ягеллонський
університет
Гірничо-Металургійна
академія
  Економічний
університет
Краківська
політехника

 

Величезною популярністю у студентів з України користується приватний ВНЗ – Академія Моджевського. Навчальний заклад приваблює доступною ціновою політикою, хорошою матеріальною базою і рекомендацією студентів, які проходять навчання в стінах Академії

Близькість Кракова до кордону з Україною (всього 4 години автобусом) – це також один з плюсів, який впливає на вибір Кракова, як міста, в якому хочеться вчитися і будувати подальшу кар’єру

Атмосфера гостинного, красивого і дружнього Кракові дає можливість студентам відчувати себе як вдома. Наявність безлічі цікавих місць, де можна провести дозвілля, дозволяє бути активним і розширює коло інтересів

Приїжджай вчитися до Кракова, обирай ВНЗ Кракова для отримання гідної європейської освіти!

Оновлено 30.10.2023

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
Email
ОНЛАЙН ЧАТ