ВИЩА ОСВІТА В АВСТРІЇ

 1. Головна
 2. ВИЩА ОСВІТА В АВСТРІЇ

ВИЩА ОСВІТА В АВСТРІЇ

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

АВСТРІЯ – ОПТИМАЛЬНА КРАЇНА ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Комфорт та безпека

Австрія вважається однією з найкомфортніших, найблагополучніших і найбезпечніших країн для життя. На підтвердження цього, Відень є найкращим містом для життя у світі у 2018 році за версією багатьох світових агенцій

Визнаний диплом

Диплом провідних австрійських ВНЗ визнається університетами та роботодавцями не лише у всіх країнах Європейського союзу, а й майже у кожній країні світу. Це в свою чергу, відкриває великі можливості працевлаштування у майбутньому

Вступ одразу після школи

Як одна з небагатьох країн, Австрія пропонує можливість подачі документів та зарахування до університету одразу після школи. Для таких студентів передбачено підготовчі курси, після яких студент починає своє навчання

Знання німецької мови

На підготовче відділення можна вступити зі знанням німецької мови лише на рівні А2. Для навчання на обраній спеціальності необхідний рівень В2-С1

Легкий вступ

Більшість спеціальностей в Австрії не передбачають вступних іспитів, що відкриває можливість багатьом студентам навчатися у цій країні. Основна вимога для вступу – це правильна та своєчасна подача документів

Низька вартість навчання

Незважаючи на високий рівень освіти, навчання в державних університетах Австрії є одним із найдоступніших у світі – лише 745 євро на семестр

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ В АВСТРІЇ

Австрійські університети займають стійке положення серед європейських вищих навчальних закладів. 23 державних і 11 приватних вищих навчальних закладів, 13 з яких знаходяться у Відні, пропонують широкий вибір освітніх програм. Найбільші університети: Віденський Університет (найстаріший австрійський університет заснований в 1367 році, в даний час в університеті навчається близько 92 тисяч студентів на 187 освітніх програмах на 15 факультетах), Віденський економічний університет, Грацький Університет, Зальцбурзький та Інсбруцький. Всі австрійські університети перейшли на освітні програми, відповідні Болонській системі освіти, з можливістю отримання трьох наукових ступенів:

1) Бакалавр

Термін навчання: 6 семестрів (3 роки)

Кількість ECTS-балів: 180-240

Академічний ступінь: бакалавр

Вартість навчання: вартість навчання в державних університетах варіюється від 380 € до 760 € за семестр

Мова навчання: німецька, іноді англійська

В основному, вищу освіту в Австрії за програмою бакалавра надається на німецькій мові. Англомовні спеціальності присутні, але їх вибір обмежений і в основному вони пропонуються в приватних університетах.

Практика: студентський обмін і стажування

Право на роботу: до 10 годин на тиждень

Після закінчення школи студенти починають своє навчання на бакалавраті. Ступінь бакалавра в Австрії можна отримати як і в університеті (Universität), так і в професійному училищі (Fachhochschule) або педагогічному училищі (Pädagogische Hochschule)

Під час навчання студентам надається певна свобода в складанні свого робочого графіка, можливість вибору предметів, що вивчаються зі списку запропонованих для вивчення на цій спеціальності, можливість самостійно встановлювати терміни складання іспитів і самостійно вибирати теми для написання курсових і дипломних робіт

2) Мастер або Магістр

Термін навчання: 8-12 семестрів (4-6 років)

Кількість ECTS-балів: 240+

Академічний ступінь: магістр, дипломований інженер

«Дипломну освіту» (Diplomstudium) в Австрії можна отримати лише на деяких спеціальностях: юриспруденція, медицина, творчі напрямки.

Вартість навчання: вартість навчання в державних університетах варіюється від 380 € до 760 € за семестр

Мова навчання: німецька, англійська

Практика: студентський обмін і стажування

Право на роботу: до 10/20 годин на тиждень (в залежності від закінченого модуля)

3) Доктор

Тривалість навчання, в середньому, 6 семестрів

Для початку навчання необхідно наявність диплома майстра по тій же спеціальності

НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Навчальний рік ділиться на два семестри, які починаються з жовтня і березня. Загальна тривалість навчання у вузі складає від 6 до 12 семестрів

МОВИ НАВЧАННЯ

Навчання в австрійських університетах можливо німецькою або англійською мовами, але програм навчання англійською мовою набагато менше

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ В АВСТРІЇ

Вартість навчання в державних ВНЗ Австрії для іноземців з країн, що не входять до Євросоюзу, становить – 726,72 євро за семестр (в деяких ВУЗах – 363,36 євро за семестр).

Також присутні збори в студентські профспілки в розмірі ~ 30 євро за семестр.

Інформація про вартість навчання взята з офіційного сайту https://www.ris.bka.gv.at/

ПІДГОТОВЧЕ ВІДДІЛЕННЯ В АВСТРІЇ

Якщо на момент приїзду на навчання кандидат не володіє достатнім рівнем володіння німецькою мовою – йому буде запропоновано підготовче відділення, тривалість якого буде залежати від рівня володіння мовою на момент приїзду. Максимально це 2,5 року, 5 семестрів, з яких 3 семестра – інтенсивне вивчення німецької мови, 2 семестри – підготовка з профільних предметів з подальшою здачею тестів з німецької мови і спеціальних предметів (якщо це необхідно для вступу на обрану спеціальність). Якщо ж рівень володіння німецькою мовою на момент приїзду, наприклад, В1, і обрана спеціальність не передбачає складання тестів з профільних предметів, то підготовче відділення має тривалість тільки 1-2 семестри. Підготуватися і здати тест з німецької мови на рівень В2 можна і в Україні. Вартість, тривалість і інтенсивність такого курсу в кожному випадку індивідуальна. Здача такого тесту є платною і вимагає попередньої реєстрації

ТЕСТУВАННЯ ПРИ ВСТУПІ ДО ВНЗ 

З 2013 року введено додаткове тестування з профільних предметів при вступі на наступні спеціальності:

Betriebswirtschaft – Економіка і менеджмент

Internationale Betriebswirtschaft – Міжнародна економіка та менеджмент

Volkswirtschaftslehre – Політична економіка

Wirtschaftsinformatik – Економічна інформатика

Informatik – Інформатика

Biologie – Біологія

Pharmazie – Фармація (Фармацевтика)

Humanmedizin / Zahnmedizin – Лікувальна справа / Стоматологія.

Psychologie – Психологія

Ernährungswissenschaften – Дієтологія

Publizistik- und Kommunikationswissenschaft – Публіцистика і теорія комунікації

Lehramt – Педагогіка

Sportstudien – Факультет фізичної культури

Вартість навчання на підготовчому відділенні – 1050 євро за семестр

При зарахуванні на підготовче відділення абітурієнт отримує статус нестаціонарного студента (außerordentlicher Student), після закінчення підготовчого відділення та успішної здачі необхідних тестів – набуває  статус стаціонарного студента (ordentlicher Student) та допускається до відвідування лекцій, семінарів, здачі іспитів

З усіма питаннями щодо вступу до ВНЗ Австрії ТЕЛЕФОНУЙТЕ:

067 636 72 47, 050 270 88 32 

 
Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ