ЧОМУ ОБИРАЮТЬ АВСТРІЮ?

 1. Головна
 2. ЧОМУ ОБИРАЮТЬ АВСТРІЮ?

ЧОМУ ОБИРАЮТЬ АВСТРІЮ?

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

Напевно, кожен з батьків хоче, щоб його дитина реалізувала себе в індивідуальному і кар’єрному планах. В даному випадку, вибір правильного навчального закладу відіграє ключову роль, так як воно має прямий вплив на розвиток дитини і рівень його працевлаштування в майбутньому. Нижче представлені 7 головних причин чому Австрія є ідеальною країною для навчання в університеті:

1. Вартість навчання

Незважаючи на те, що Австрійська освіта ціниться і приймається в усьому світі, вартість навчання в Австрії варіюється від 380 євро до 760 євро за семестр (в державних вузах) і є незмінним протягом 15 років. Так як двигуном майбутнього прогресу є молоді і талановиті кадри, Австрія зацікавлена ​​в залученні якомога більшої кількості таких кадрів. Тому, держава готова покривати значну частину витрат на навчання не тільки для власних громадян, але і для іноземців, що робить вартість навчання в Австрії одним з найнижчих в Європі

2. Можливість вступу одразу після школи

Такі країни, як Великобританія, приймають абітурієнтів лише після закінчення 2 курсів у вітчизняному вузі. В університети в Австрії можна подавати документи відразу після отримання шкільного атестата, при цьому не потрібно вчитися у вітчизняному вузі 1 або 2 роки. Це робить Австрію одним з найпривабливіших варіантів отримання освіти в Європі відразу після школи

3. Критерії вступу

Найчастіше, для вступу в європейські вузи потрібно пройти жорсткий відбір – мати високий середній бал атестата, мати значні досягнення (срібна або золота медаль, участь в олімпіадах) і здати вступні іспити безпосередньо у вузі. У випадку ж з Австрією, більшість спеціальностей не передбачають жодних вступних іспитів. Більш того, оцінки атестата також не впливають на рішення про зарахування до австрійського університету. В Австрії кожен абітурієнт має право на другий шанс, а відсіювання кандидатів відбувається вже в процесі самого навчання. Головні вимоги для вступу до Австрії – це правильне оформлення всіх необхідних документів та їх своєчасне подання до приймальної комісії

4. Європейський диплом

Можливість роботи за кордоном є однією з головних цілей амбітних і цілеспрямованих студентів. Навчання в Австрії в державних університетах гарантує, що отримана освіта буде визнана в усіх країнах світу. У порівнянні ж, дипломи країн СНД не завжди приймаються в інших країнах або вимагають додаткового підтвердження – нострифікацію. Отримуючи диплом бакалавра, магістра або доктора, випускник не тільки має право продовжити навчання в будь-якому європейському або американському вузах, а й має більш високі шанси отримання престижної роботи за кордоном

5. Кар’єрні перспективи та можливість роботи в Австрії

Найчастіше випускники австрійських вузів не відчувають проблем з працевлаштуванням. Причиною цього є тісна співпраця і партнерські угоди багатьох австрійських університетів з компаніями урядового (державні установи) та приватного (міжнародні корпорації) секторів. Що важливіше, іноземці зі статусом студента мають право працювати певну кількість годин, поєднуючи навчання з роботою. Тому, вже під час навчання, багато студентів починають проходити оплачувані практики/стажування у фірмах і навіть отримують оплачувану роботу на початкових позиціях перед закінченням освіти

6. Рівень життя та безпеки

У світлі останніх ситуацій, якість життя і рівень безпеки стає одним із головних критеріїв при виборі країни навчання. Австрія вважається однією з найбільш благополучних і безпечних країн для життя. Відень, в свою чергу, займає лідируючі позиції за критеріями якості життя і безпеки в світі, маючи титул «Кращого міста в світі» вже кілька років поспіль. Освіта в Австрії дозволяє сконцентруватися на навчанні і роботі, в той час як держава бере на себе всі інші питання

З усіма питаннями щодо вступу до ВНЗ Австрії ТЕЛЕФОНУЙТЕ:

067 636 72 47, 050 270 88 32

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ