БАКАЛАВРІАТ, Ягеллонський Університет у Кракові

 1. Головна
 2. БАКАЛАВРІАТ, Ягеллонський Університет у Кракові

БАКАЛАВРІАТ, Ягеллонський Університет у Кракові

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

Поможем поступить в Ягеллонский университет

 

БАКАЛАВРІАТ


Строк навчання: 3 роки

Реєстраційний внесок: 100 злотих

Ціни актуальні на 2024/2025 навчальний рік

НАЗВА СПЕЦІАЛЬНОСТІ Вартість навчання,
в злотих за рік
Адміністрація 7 000 – 1-й рік, 6 000 – 2-й і 3-й
Американістика 5 000, 4 000 – 2-й і 3-й
Археологія 8 800
Астрономія 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й і 3-й
Акушерство 6 000
Національна безпека 11 000
Біохімія 5 500
Біофізика 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й і 3-й
Біофізика молекулярна та клітинна 6 000
Біоінформатика 5 700
Біологія 5 000
Нейробіологія 6 500
Біотехнології 5 100
Хімія 6 500
Хімія медична 6 500
Хімія сталого розвитку 6 500
Дієтологія 20 900
Дослідження Африки 10 000
Дослідження Близького Сходу 10 000
Дослідження Євроазіатські 8 000
Дослідження Європейські 6 000
Дослідження Китаю 10 000
Дослідження Японії 10 000
Дослідження Кореї 10 000
Російські дослідження 8 000
Дослідження Польські для іноземців 7 600
Дослідження Польсько-Українські 5 000
Журналістика та суспільні комунікації 8 600
Економіка 11 000
Електронна обробка інформації 10 000
Етнологія та культурна антропологія 8 800
Кінознавство та знання про нові медіа 8 800
Театрознавство 7 600
Філологія англійська 6 000
Філологія англійська з німецькою мовою 6 000
Філологія французька 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й і 3-й
Філологія німецька 4 800 – 1-й рік, 4 600 – 2-й і 3-й
Філологія німецька з англійською мовою 4 800 – 1-й рік, 4 600 – 2-й і 3-й
Філологія іспанська 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й і 3-й
Філологія класична 6 000
Філологія східна – арабська 13 800- 1-й рік, 12 900 – 2-й і 3-й
Філологія східна – індологія 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й і 3-й
Філологія східна – іранська 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й і 3-й
Філологія східна – японська 13 800- 1-й рік, 12 900 – 2-й і 3-й
Філологія східна – китайська 13 800- 1-й рік, 12 900 – 2-й і 3-й
Філологія східна – турецька 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й і 3-й
Філолоігя польська (учительська) 7 600
Філологія португальска 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й і 3-й
Філологія російська 4 500
Філологія румунська 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й і 3-й
Філологія шведська 4 800 – 1-й рік, 4 600 – 2-й і 3-й
Філологія слов’янська 6 000
Філологія українська з російською мовою 4 500
Філологія угорська 9240 – 1-й рік, 9790 – 2-й і 10670 -3-й
Філологія італійська 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й і 3-й
Культура Росії та сусідніх народів. Філологічні дослідження 4500
Карпатський регіон: етнолінгвістика та культурологія 4500
Новітні матеріали та нанотехнології 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й і 3-й
Польська мова в суспільних комунікаціях 7 600
Філософія 7 000
Фінанси, банківська справа, страхування 11 000
Фізика 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й і 3-й
Фізика для фірм 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й і 3-й
Географія і просторове управління 7 000
Геологія 7 000
Історія 9 800 – 1-й рік, 8 600 – 2-й і 3-й
Історія мистецтва 8 800 – 1-й рік, 8 000 – 2-й і 3-й
Інформатика 6 000
Інформатика аналітична 6 000
Інформатика прикладна 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й і 3-й
Штучний інтелект 6 000
Іудаїстика 8 800 – 1-й рік, 8 000 – 2-й і 3-й
Когнітивістика 7 000
Культурознавство міжнародне 5 500 – 1-й рік, 5 000 – 2-й і 4 500 – 3-й
Культурознавство – тексти культури 7 600
Латиноамериканістика 5 000 – 1-й рік, 4 000 – 2-й і 3-й
Математика 6 000
Математика комп’ютерна 6 000
Міграція міжнародна 5 000 – 1-й рік, 4 000 – 2-й і 3-й
Музикологія 8 800 – 1-й рік, 8 000 – 2-й і 3-й
Медицина спасіння 6 000
Міжкультурні відносини 5 500 – 1-й рік, 5 000 – 2-й і 4 500 – 3-й
Міжнародні відносини 11 000
Охорона культурних цінностей 8 800 – 1-й рік, 8 000 – 2-й і 3-й
Педагогіка 5 000
Редагування текстів 7 600
Політологія 11 000
Полоністика антропологічно-культурна 7 600
Полоністика-компаратистика 7 600
Порівняльні дослідження цивілізацій 6 000
Право інтелектуальної власності та нових ЗМІ 8 400 – 1-й рік, 7 400 – 2-й і 3-й
Здоров’я публічне 5 000
Буддистські дослідження 6 000
Релігієзнавство 8 000
Соціологія 8 000
Сестринська справа 6 000
Управління інформацією 10 000
Управління культурою та ЗМІ 10 200
Управління соціальною політикою 8 600
Управління в охороні здоров’я 4 500
Управління державне 8 600
Управління міжнародже (подвійний диплом з Управління) 11 000
Управління фірмою, персоналом, міжнародне 11 000

ЄДИНА МАГІСТЕРСЬКА ОСВІТА (не поділяється на бакалавра і магістра)

Строк навчання: 5-6 років

Реєстраційний внесок: 100 злотих

НАЗВА СПЕЦІАЛЬНОСТІ Вартість навчання,
в злотих за рік
Аналітика медична 15 000
Фармацевтія 15 000
Фізіотерапія 6 000
Педагогіка дошкільна та ранньошкільна 5 000
Педагогіка спеціальна 5 000
Право 10 000 – 1-рік, 9 000- 2,3,4,5 роки
Психологія (ф-т Філософії) 9 000
Психологія (ф-т Управління та суспільних комунікацій) 10 500
Лікарська справа 50 600
Стоматологія 57 500

Бакалавриат, Ягеллонский Университет

Оновлено 08.02.2024

 

 Studentway® – усі права захищено

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ