МАГІСТРАТУРА, Ягеллонський Університет у Кракові

 1. Головна
 2. МАГІСТРАТУРА, Ягеллонський Університет у Кракові

МАГІСТРАТУРА, Ягеллонський Університет у Кракові

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

Поможем поступить в Ягеллонский университет

МАГІСТРАТУРА

Строк навчання: 2 роки

Реєстраційний внесок: 100 злотих

Ціни актуальні на 2023/2024 навчальний рік

НАЗВА СПЕЦІАЛЬНОСТІ Вартість навчання,
в злотих за рік
Адміністрація 6 600 – 1-й рік, 5 600 – 2-й рік
Американістика 5 000
Археологія 8 800 – 1-й рік, 8 000 – 2-й рік
Астрофізика і космологія 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й рік
Астрономія 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й рік
Національна безпека 11 000
Біохімія 5 500
Біофізика 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й рік
Біофізика молекулярна та клітинна 6 300
Біоінформатика 4 800
Біологія 5 000
Біотехнологія молекулярна 6 200
Бухгалтерський облік та управління фінансами 10 200
Хімія 6 500
Хімія медична 6 500
Хімія сталого розвитку 6 500
Дієтологія 19 000
Дослідження Євроазіатські 8 000
Досліджння Європейські 6 000
Дослідження з буддизму 6 000
Дослідження Польсько-Українські 4 000
Журналістика та суспільні комунікації 8 600
Здоров’я публічне 5 400
Електронне просторове управління 7 000
Видавництво 7 400
Економіка 10 200
Електронна обробка інформації 10 000
Етнологія та культурна антропологія 8 800
Театрознавство 7 400
Філологія англійська 7 000
Філологія англійська з німецькою мовою 7 000
Філологія французька 8 600
Філологія німецька 5 500
Філологія німецька з англійською мовою 5 500
Філологія іспанська 8 600
Філологія класична 6 000
Філологія східна – арабська 13 800 – 1-й рік, 12 900 – 2-й рік
Філологія східна – індологія 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й рік
Філологія східна – іранська 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й рік
Філологія східна – японська 13 800 – 1-й рік, 12 900 – 2-й рік
Філологія східна – китайська 13 800 – 1-й рік, 12 900 – 2-й рік
Філологія східна – турецька 9 500 – 1-й рік, 8 600 – 2-й рік
Філолоігя польська (учительська) 7 400
Філологія португальска 8 600
Філологія шведська 5 500
Філологія слов’янська 6 000
Філологія українська з російською мовою 5 000
Філологія українська – перекладач 4500
Філологія угорська 7 800
Філологія італійська 8 600
Польска мова в суспільних комунікаціях 7 400
Російська мова в спеціалізованих перекладах 5 000
Викладання польської мови як іноземної та другої мови 7 400
Філософія 6 000
Фінанси і контролінг 10 200
Географія 7 000
Геологія 7 000
Історія 9 000
Історія мистецтва 8 800 – 1-й рік, 8 000 – 2-й рік
Інформатика 6 000
Інформатика аналітична 6 000
Інформатика копм’ютерних ігр 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й рік
Інформатика прикладна 6 600 – 1-й рік, 6 000 – 2-й рік
Іудаїстика 8 800 – 1-й рік, 8 000 – 2-й рік
Когнітивістика 6 000
Косметологія 7 200
Критика літературна 7 400
Культурознавство – тексти культури 7 400
Креативне письмо 7 400
Сучасні культурологічні лабораторії 10 000
Математика 6 000
Математика комп’ютерна 6 000
Музикологія 8 800 – 1-й рік, 8 000 – 2-й рік
Міжкультурні відносини 5 000 – 1-й рік, 4 000 – 2-й рік
Нейробіологія 6 500
Охорона культурних цінностей 8 800 – 1-й рік, 8 000 – 2-й рік
Охорона навколишнього середовища 6 500
Педагогіка 5 000
Педагогіка шкільна з педагогічною терапією 5 000
Перформатика 7 400
Політологія 11 000
Полоністика антропологічно-культурна 7 400
Полоністика-компаратистика 7 400
Порівняльні дослідження цивілізацій 6 000
Перекладознавство 5 000
Перекладознавство літературно-культурне 7 400
Росієзнавство 8 000
Релігієзнавство 8 000
Соціологія 8 000
Соціальні медіа в управлінні 8 200
Облік та управління фінансами 10 200
Управління інформацією 10 000
Управління державне 8 600
Управління в охороні здоров’я 5 400
Управління в туризмі та спорті 9 500
Управління соціальними змінами 8 600
Управління: психологія в управлінні 10 200

ЄДИНА МАГІСТЕРСЬКА ОСВІТА (не поділяється на бакалавра і магістра)

Строк навчання: 5-6 років

Реєстраційний внесок: 100 злотих

НАЗВА СПЕЦІАЛЬНОСТІ Вартість навчання,
в злотих за рік
Аналітика медична 15 000
Фармацевтія 15 000
Фізіотерапія 5 000
Педагогіка дошкільна та ранньошкільна 5 000
Педагогіка спеціальна 5 000
Право 10 000 – 1-рік, 9 000- 2,3,4,5 роки
Психологія (ф-т Філософії) 9 000
Психологія (ф-т Управління та суспільних комунікацій) 10 000
Лікарська справа 46 000
Стоматологія 52 000

Бакалавриат, Ягеллонский Университет

Оновлено 30.10.2023

 

 

 

Studentway® – усі права захищено
Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ