Українські школярі гідно виступили на олімпіаді з програмування – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. Українські школярі гідно виступили на олімпіаді з програмування – Освіта.UA

Українські школярі гідно виступили на олімпіаді з програмування

«Huawei Україна» підтримала українські університети під час міжнародної студентської олімпіади з програмування

14-19 квітня 2024 року в Єгипті відбувся фінал Міжнародної студентської олімпіади з програмування 2021-2022 та 2022-2023 навчальних років.

Використання “Хуавей Україна” У заходах взяли участь чотири українські команди, а саме: дві від Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (КНУ) та по одному від Харківського національного університету радіоелектроніки та Харківського національного університету ім. Івана Франка у Львові.

За підсумками фіналу сезону 2021-2022 срібні медалі Олімпіади виборола команда НУ ім. Команда Тараса Шевченка: Костянтин Луценко, Костянтин Савчук, Владислав Заводник.

Решта українських учасників показали достойні результати, посівши серед кращих команд: Львівський національний університет ім. Івана Франка посів 22 місце; Харківський національний університет радіоелектроніки – 27 місце. Друга команда КНУ посіла 95 місце.

Перед тим, як вийти у фінал, студенти продемонстрували свої знання з програмування на місцевих змаганнях, щоб підтвердити свою перевагу та гідно представити свої команди на міжнародних змаганнях.

Під час змагань командам необхідно було вирішити якомога більше завдань за обмежений час, що вимагало активної взаємодії учасників команд. Ефективність написаних алгоритмів і програмних рішень перевірялася автоматично на спеціальному сервері, що виключало фактор людської оцінки та поставило всі команди в рівні умови. Така конкурсна формула сприяє розвитку творчих здібностей, навичок командної роботи та вміння працювати в кризових ситуаціях.

«Ці змагання є видом спорту, в якому троє людей мають продемонструвати високий рівень знань і навичок, а також якісну співпрацю та взаєморозуміння за обмежений час і за допомогою лише одного комп’ютера. Участь у подібних змаганнях також показує нашим студентам, що вони можуть на гідному рівні конкурувати з представниками таких світових авторитетів, як Массачусетський технологічний інститут чи Оксфорд. Це їх дуже мотивує. Крім того, це унікальна можливість налагодити контакт з однолітками з усього світу, зав’язати цікаві контакти та створити спільноту однодумців», – Олександр Вечур, тренер срібної команди, доцент. Факультет програмної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки ділиться враженнями від Олімпіади.

Команди також отримали спеціальні нагороди від Huawei за успішний виступ у змаганні ICPC, а команда KNU стала переможцем у розв’язанні задачі «U» (колії іграшкового поїзда).

Наприклад:

ICPC є одним із найстаріших і найпрестижніших змагань з програмування у світі. Щороку в конкурсі беруть участь понад 50 000 студентів із понад 3 000 університетів 111 країн. Конкурс створений для обміну ідеями між найталановитішими молодими програмістами, що дозволяє їм розширити свої знання та сприяє подальшому розвитку галузі.

Huawei є провідним світовим постачальником інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) і розумних пристроїв. Створюючи інтегровані рішення в різних сферах (телекомунікаційні мережі, IT, «розумні» пристрої, хмарні сервіси, цифрова енергетика), компанія вкладає значні ресурси в фундаментальні дослідження, зосереджуючись на технологічних проривах, які штовхають світ вперед. У компанії працює понад 207 000 людей у ​​понад 170 країнах, обслуговуючи 3 мільярди клієнтів і споживачів у всьому світі. Компанія Huawei була заснована в 1987 році. Це приватна компанія, яка повністю належить її співробітникам. Huawei працює в Україні з 2000 року. Стратегія соціальної відповідальності «Huawei Україна» охоплює чотири сфери: освіта, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища та розвиток. У 2022-2023 роках компанія разом із партнерами проводила комплексні проекти, спрямовані на надання гуманітарної та технічної допомоги по всій Україні та активно розвивала екосистему у сфері освіти.

ВИВЧАЙТЕ БІЛЬШЕ




Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ