Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо перелік найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

МОН розробило вимоги до випускників педагогічних вишів. Відділом розроблено проект стандарту вищої освіти за спеціальністю «Середня освіта» за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Метою стандарту є визначення вимог до здобувача вищої освіти – бакалавра за спеціальністю «Середня освіта».

Старшокласники проходитимуть початкову загальновійськову підготовку. Початкова загальновійськова підготовка проводитиметься з метою формування у слухачів базових військових знань, а також усвідомлення ними своїх обов’язків у збройному захисті України.

Рада прийняла Акт про індивідуальну форму навчання учнів. Студенти зможуть індивідуалізувати свій освітній шлях за допомогою міждисциплінарних освітніх програм. Також закон дозволяє обирати спеціальність не при вступі, а після року навчання.

Два університети є філією інших університетів. Донецький національний університет економіки і комерції приєднаний до Криворізького національного університету, а Дніпровська державна академія фізичного виховання – до Українського Дніпровського державного науково-технічного університету.

Аспіранти складатимуть єдиний іспит з іноземної та української мови. Метою перевірки буде підтвердження компетенцій, що відповідають Національній рамці кваліфікацій, яка передбачає використання академічної української та іноземних мов у професійній діяльності.

МОН планує змоделювати мережу спеціалізованих шкіл. Результати роботи свідчать, що МОН планує розібратися, скільки навчальних закладів потрібно збудувати, скільки оптимізувати, які ліквідувати, скільки та які об’єднати, а які заклади змінити статус.

МОН прагне підтримувати зв’язок дітей за кордоном з Україною. МОН та Суспільне мовлення підписали меморандум про співпрацю. Метою меморандуму є поширення освітнього контенту Товариства серед навчальних закладів України та за кордоном.

Ступінь бакалавра можна отримати за три роки. Студенти-контрактники матимуть можливість завершити 4-річний ступінь бакалавра за три роки або навпаки – вони поєднують навчання з роботою та набирають необхідні 240 балів ECTS за 6-8 років.

В Україні триває моніторинг якості початкової освіти. У моніторингу беруть участь понад 12 тисяч учнів четвертих класів із 408 шкіл. Учні виконують тестові завдання з читання, математики та природничих наук, відповідають на запитання анкети.




Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ