Студентська віза в Польщу

 1. Головна
 2. Студентська віза в Польщу

Студентська віза в Польщу

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

ВІЗОВІ ПИТАННЯ

Шановні Відвідувачі сайта!
Ця стаття носить інформаційний характер. Це означає, що ми не вирішуюємо питань запису і подачі на студентську візу
Всі клієнти нашої Агенції, які підписали з нами договір на вступ, мають повну своєчасну іфнормаційну підтримку з усіх питань, в т.ч. і візових

Студентська віза – національна віза D
Підстава для отримання візи: отримання кандидатом документа про прийом (зарахування) до польського ВНЗ. На підставі цього документа кандидат отримує річну (або піврічну) національну візу (тип D). Такий тип візи має на увазі, що студент під час навчання у вищому навчальному закладі перебуває в Польщі більше 90-та днів.

ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ ВІЗИ

Крок 1
Роздрукувати на заповнити:
– Згоду на обробку персональних даних
– Заяву з вказанням зворотної адреси доставки документів

Крок 2
Оформити та оплатити обов’язкове медичне страхування для виїзду за кордон зі страховою сумою не менше 30 000 євро, придбане через систему incurs.online або замовити у співробітника агенції Studentway

Крок 3
Оплатити сервісний збір через онлайн сервіс EasyPay або скориставшись послугами банку Кredobank (сума пропишеться автоматично! А також вона є у співробітників банку, орієнтовно 500-600 грн)

https://easypay.ua/ua/catalog/services/tlscontact-service-poland

Крок 4
Створіть транспортну декларацію для відправки документів на сайті
https://tls-meest.visa-staff.com

Перейдіть за посиланням та введіть необхідну для відправки інформацію. Після заповнення цих даних створюється транспортна декларація з ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ номером, який АВТОМАТИЧНО надається у візовий центр. Цей номер ви повинні будете надати представнику транспортної компанії для відправки документів.
– Оплатити ПОСЛУГУ ДОСТАВКИ через онлайн сервіс EasyPay ,595 грн
https://easypay.ua/ua/catalog/services/tlscontact-poland-delivery-dvostorona

Крок 5
Підготувати пакет документів на візу:
– Заповнена згода на обробку персональних даних;
– Заповнена Заява з вказанням зворотної адреси доставки документів
– квитанція про оплату сервісного збору і копія квитанції;
– квитанція про оплату доставки документів, 595 грн
– заповнений через систему e-konsulat, роздрукований і підписаний бланк візової анкети
– 2 фотографії, 35 * 45 мм (80% займає особа, світлий фон, без головного убору);
– оригінал закордонного паспорта;
– копія закордонного паспорта (всі сторінки, на яких є позначки);
– копія внутрішнього паспорта (всі сторінки, на яких є позначки) або ID-карти
– копія витягу про місце реєстрації (прописка);
– копія ідентифікаційного коду;
– копія медичного страхового полісу терміном на весь період навчання (з покриттям 30 000 євро на території Шенген-зони);
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ: поліс повинен бути оплачений і до нього прикріплена квитанція про оплату
– документ (рішення) про зарахування до вищого навчального закладу;
– копія документа (рішення) про зарахування до вищого навчального закладу;
– копія квитанції про оплату за навчання;
– документ, що підтверджує наявність житла у студента на час навчання (від ВНЗ – якщо державний ВНЗ; договір найму житла – якщо приватний ВНЗ);
– копія квитанції про оплату за гуртожиток (або оплату застави, не є обов’язковим);
– фінансове підтвердження наявності грошових коштів на рахунку батьків (або одного з батьків):
1) рахунок в польському банку (або іншою іноземною) – еквівалент 8-16 тисячам злотих особистих коштів
або
2) рахунок в українському банку – кредитний ліміт на максимально можливу суму (від 25 000 грн. і вище). Бажано на цій карті ще мати свої власні кошти крім кредитних
або
3) якщо хтось із батьків працює в Польщі (іншій країні Європи), то можна довідку з роботи про заробітну плату; працевлаштування має бути офіційним.

– спонсорський лист про фінансування витрат на перебування студента в Польщі, завірений нотаріально +копія
– копія свідоцтва про народження;
– копії внутрішнього паспорту спонсора (всі заповнені сторінки).

Якщо кандидат неповнолітній (до 18-ти років), то додатково потрібно:
1) нотаріальна заява обох батьків з дозволом на самостійний виїзд абітурієнта за кордон з метою навчання;
2) копія нотаріального заяви від обох батьків;
4) копія свідоцтва про народження;
5) копії внутрішніх паспортів обох батьків (всі заповнені сторінки).
Якщо один з батьків не може дати цей дозвіл, то необхідно надати документи, що пояснюють причину: довідка матері-одиночки, свідоцтво про смерть або інший документ.

Крок 6
Підготуйте заздалегідь конверт в який надійно складете документи.
Виберіть зручне відділення транспортної компанії «Meest». Повідомте оператору номер створеного відправлення. Відправити повний пакет документів кур’єрською службою у візовий центр міста Львова

Крок 7
Через встановлений термін (8-30 робочих днів) отримати оригінал закордонного паспорта з візою. В індивідуальних випадках терміни можуть визначатися Консулом.

Оновлено 30.10.2023

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ