ШКОЛИ AWANS В КЕЛЬЦЕ

 1. Головна
 2. ШКОЛИ AWANS В КЕЛЬЦЕ

ШКОЛИ AWANS В КЕЛЬЦЕ

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

Школи ”АВАНС” здійснюють навчання за освітніми програмами:

4-річний загальноосвітній ліцей для молоді, очна форма навчання.

5-річний технікум для молоді, очна форма навчання за такими спеціальностями:

 • Технік індустрії моди
 • Технік ландшафтної архітектури
 • Технік ветеринарії
 • Технік-економіст
 • Технік перукарських послуг
 • Автотехнік
 • Технік готельної справи
 • Технік з організації туризму
 • ІТ-технік (Технік-інформатик)
 • Технік-логістик
 • Технік організації реклами
 • Технік харчування та гастрономічних послуг
 • Технік-програміст

Навчання на деяких спеціальностях буде проводитись у підрозділах школи, які знаходяться у Jędrzejowie i Pińczowie. Так як в основних корпусах недостатньо місця для розміщення великої кількості класів. Для таких учнів буде організовано доїзд шкільним автобусом від гуртожитків до школи та назад (проїзд платний), близько 30 хв в один бік.

На даний момент точно відомо, що навчання за спеціальністю Technik Programista (технік-програміст) проходитиме у Jędrzejowie. І пізніше можуть бути туди перенесені ще кілька спеціальностей, швидше за все Технік-логістик та ІТ-технік (залежить від кількості учнів на цих спеціальностях).

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ВСТУПУ В ШКОЛИ ”АВАНС” (5-ТИ ЛІТНІЙ ТЕХНІКУМ І 4-Х ЛІТНІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНИЙ ЛІЦЕЙ) У 2023/2024 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

 1. Свідоцтво про закінчення 9-го класу з перекладом польською мовою присяжним перекладачем – оригінали.
 2. Медична довідка про відсутність протипоказань для навчання з даної спеціальності (бланк надається).
 3. Медична довідка 086О з перекладом польською мовою присяжним перекладачем – оригінали.
 4. Письмова інформація батьків про стан здоров’я дитини, про перенесені хвороби та поточне лікування у спеціалізованих клініках, про рекомендації та обмеження (форма для заповнення, надається школою у серпні).
 5. Медична карта (не подається під час рекрутації, бажано, щоб діти привезли з собою на навчання копію або дублікат медичної карти, переклад на польську робити не потрібно).
 6. Карта щеплень з поточним щепленням з перекладом польською мовою присяжним перекладачем – оригінали документів.
 7. Характеристика попередньої школи з перекладом польською мовою присяжним перекладачем – оригінали документів.
 8. 3 фотографії розміром 37 мм x 52 мм.
 9. Копія закордонного паспорта учня.
 10. Заява про прийом до школи (бланк заповнення надає школа).
 11. Сертифікат, що свідчить про підтвердження знання польської мови на рівні не нижче А2.
 12. Заява про обов’язкове медичне страхування НФЗ (Національний фонд охорони здоров’я) на території Республіки Польща (бланк надається школою).
 13. Заява хоча б одного з батьків про наявність у них закордонного паспорта та зобов’язання мати закордонний паспорт протягом усього періоду навчання дитини.
 14. Сертифікат, що підтверджує наявність вакцинації проти COVID-19, або згоду батька на проведення вакцинації після прибуття дитини до Польщі у вигляді заповненої анкети (тобто, вакцинація необхідна в будь-якому випадку, це умова школи!).

Кожен учень, який починає навчання у школі, зобов’язаний:

 1. Мати парадну форму (дівчата: біла блузка, темно-синя чи чорна спідниця, юнаки: біла сорочка, темні штани чи костюм).
 2. Участь у платному 14-денному адаптаційному таборі з навчанням польській мові.

ПРОЖИВАННЯ
Школа забезпечує проживання у шкільних гуртожитках, що розташовані у Кельцях за адресою: вул. Тисячоліття панства Польського буд. 11, 17А та вул. Ужеднича буд. 13.

www.bursakielce.pl

https://tourmkr.com/F1HJ0QldIf/31536277p&200.18h&64.08t
Пріоритет у розміщенні надається учням:

 1. Які перебувають у особливо важкому фінансовому становищі, по пред’явленні відповідних довідок (наприклад, з територіальних органів чи центрів соціальної допомоги),
 2. Вихованцям органів опіки та навчально-виховних установ, які перебувають під повною опікою, та дітям переданим на виховання у прийомні сім’ї,
 3. Неповнолітнім учням, зокрема початківцям навчання у першому класі ліцею чи технікуму.

Незалежно від вищезгаданих критеріїв, гарантію проживання у гуртожитку мають особи, які розпочинають навчання у 2023/2024 навчальному році за спеціальностями:

технік індустрії моди, технік ландшафтної архітектури, технік ветеринарії, технік-економіст, технік-автоматик, технік перукарських послуг та учні загальноосвітнього ліцею.

УПОВНОВАЖЕНА ОСОБИ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПОТОЧНОЇ ОПІКИ

Обов’язковою вимогою є призначення уповноваженої особи для здійснення поточної опіки над неповнолітньою дитиною на період її навчання у Польщі. Школа забезпечує уповноважену особу для здійснення поточної опіки під час навчання дитини у Польщі.

Заява про призначення уповноваженого представника батьків оформляється у нотаріуса, вартість оформлення становить прибл. 30 злотих.

Документ про призначення довіреної особи для здійснення поточної опіки на час навчання дитини в Польщі може бути складений нотаріусом у країні проживання батьків, але в такому разі він має бути доставлений до школи разом з перекладом польською мовою присяжним перекладачем не пізніше ніж у перший день навчального року.

Якщо батьки відмовляються від послуг опікуна наданого школою та пропонують свою кандидатуру, то в такому разі ця кандидатура має відповідати таким вимогам:

 1. Вік не менше 21 року
 2. Володіння польською мовою
 3. Місце проживання, що дозволяє дістатися до учня протягом трохи більше 2 годин
 4. Довірена особа має бути несудимою
 5. У разі іноземців – документ, що підтверджує законне перебування на території Республіки Польща протягом як мінімум одного навчального року
 6. Бажано, щоб довіреною особою була людина, яка має педагогічну освіту.

 ОПЛАТИ

Навчання у школі безкоштовне, але учень зобов’язаний заплатити:

 1. 300 злотих – одноразовий вступний внесок, є можливість розподілу плати рівними щорічними платежами (у разі навчання у технікумі – 5 внесків по 60 злотих, а в ліцеї – 4 внески по 75 злотих);
 2. 20 злотих – внесок до Батьківської ради, що оплачується кожен навчальний рік;
 3. 630 злотих – оплата у разі залучення призначеної школою уповноваженої особи для здійснення поточної опіки над дитиною під час її перебування в Польщі, що оплачується заздалегідь на весь навчальний рік – вона покриває витрати, пов’язані з додатковим робочим часом опікуна, наприклад візит у лікаря, перебування у лікарні, виконання офіційних формальностей тощо. (оплата не повертається у разі припинення навчання у школі та перебування у гуртожитку) за користування допомогою
 4. 350 – 600 злотих – щомісячна вартість проживання у гуртожитку, залежно від стандарту кімнати (Увага! Перша оплата за гуртожиток включатиме: перші два місяці проживання + кауція, що дорівнює місяцю проживання);
  5. Близько 20 злотих на день – вартість повного харчування – щоденне 2-разове харчування (з понеділка по п’ятницю) для учнів, які проживають у гуртожитку. Немає можливості відмовитись від харчування!
 5. Щомісячний квиток на автобус близько 50 злотих/1 місяць. Для учнів у Енджеюві та Пінчуві вартість місячного проїзного квитка становить близько 200-250 злотих.

Додаткові платежі:
1. Шкільні підручники, зошити, шкільне приладдя (орієнтовно 500-600 зл)

 1. Довіреність на опікуна у Польщі (від 800 грн.) + присяжний переказ довіреності (300-350 злотих). Оформлення довіреності у нотаріуса у Польщі бл. 30 злотих.

АДАПТАЦІЙНИЙ КУРС ПЕРЕД НАВЧАННЯМ

Курс проходить перед початком навчання (початок орієнтово з 16-18 серпня), після чого діти розпочнуть навчання у школі

Вартість курсу – 2100 злотих. Оплачувати потрібно буде орієнтовно наприкінці липня–початку серпня (торік реквізити для оплати були надані навчальним закладом лише в середині серпня)

У вартість включено:

– заняття з польської мови 40 годин;

– 3-разове харчування;

– проживання у гуртожитку;

– туристична програма;

– організація спортивних заходів;

– цілодобова опіка вихователів;

– відвідування міста та околиць

 

Оновлено 08.11.2023

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ