КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ЧЕХІЯ

 1. Головна
 2. КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ЧЕХІЯ

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ЧЕХІЯ

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

1. ПІДГОТОВЧІ ПРОГРАМИ ПО ВСТУПУ ДО ВНЗ ЧЕХІЇ

Для наших клієнтів ми пропонуємо різні варіанти підготовчих мовних курсів у Чехії:

– річна програма – для абітурієнтів, які бажають навчатися у державних ВНЗ чеською мовою;

– семестрова програма – для бажаючих навчатися у магістратурі у державних чи приватних ВНЗ Чехії;

– трьохмісячна програма – для бажаючих навчатися у приватних ВНЗ або англійською мовою;

– програма на 1 місяць – для всіх бажаючих

Програми підготовки є чеською та англійською мовами

Для абітурієнтів на спеціальності “Медицина”, “Архітектура”, “Журналістика” та ін. пропонуємо додаткові вечірні курси з профільних предметів при державних Університетах

З кожним клієнтом робота ведеться індивідуально та по конкретному запиту підбирається оптимальна програма

2. МАГІСТРАТУРА В ЧЕХІЇ

Магістра в Чехії триває 2 роки, для технічних напрямів  1,5 роки. Вступають в Чехію на магістратуру після закінчення навчання на бакалавраті в Чехії або в Україні, надавши диплом бакалавра. Дипломи бакалавра з України обов’язково підлягають нострифікації

ДЕТАЛЬНО …

3. СТУДЕНТСЬКА ВІЗА

Для подачі документів у Консульство Чеської Республіки, необхідно попередньо зареєструватися

Подавати документи на візу має право тілько особа, яка отримує візу

ДЕТАЛЬНО …

4. ТИМЧАСОВА ПРОПИСКА

По приїзду на навчання, студент зобов’язаний протягом 3х днів зареєструватися в поліції. У поліції у нього беруть відбитки пальців, скан сітківки очей, оформляють всі необхідні документи по тимчасову прописку і протягом 10ти днів видають карту побиту

Реєстрація в поліцію повинна бути завчасна, тому що великі черги. Продовження візи відбувається також в чеській поліції

5. МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ

Для виїзду на навчання до Чехії, студент в обов’язковому порядку повинен оформити комплексну страховку. Страховка оформляється в Чехії Комплексна страховка покриває обстеження у лікаря, витрати стоматолога, первинну медичну допомогу та ін. витрати

Рекомендовані страхові компанії: Uniqa pojišťovna a.s., Slavia pojišťovna a.s.

6. ГУРТОЖИТКИ

По приїзду на навчання студенти поселяються в гуртожитки, які надає ВНЗ. У всіх державних ВНЗ є свої гуртожитки. Умови проживання в різних гуртожитках відрізняються: від мінімально необхідного рівня до більш комфортних умов. Є гуртожитки з коридорною системою (санвузол на поверсі), є – з блочною системою (санвузол на кілька кімнат)

Вартість залежить від рівня гуртожитку, від форми власності та від міста, в якому знаходиться ВНЗ: від 180 до 350 євро за місяць

Також можна зняти квартиру. Вартість проживання в квартирі залежить від рівня квартири та її розташування відносно центру міста

Гуртожитки бронюються завчасно, тому що це є одним з обов’язкових умов для отримання візи

7. ТРАНСПОРТ

Студенти до 26 років мають пільги на проїзд в громадському транспорті:

– проїзний на місяць – 11 євро;

– проїзний на квартал – 30 євро;

– проїзний на 10 місяців – 100 євро

Проїзний поширюється на всі види громадського транспорту

У міжміському транспорті студенти також можуть користуватися знижками на проїзд

Проїзд на поїзді можливий зі знижкою після придбання «Z karty». Коштує вона близько 22 євро. Щоб оформити карту, необхідні фото та закордонний паспорт. Карта оформляється протягом декількох хвилин. Розмір знижки по карті можливий до 40%

Карта «Junior Pas -ISIC» (JPI) дає студенту можливість купувати квитки зі знижкою. Вартість картки – близько 25 євро. Термін дії – 1 рік. Карту можна продовжити, вартість продовження – 100 крон. Для оформлення необхідно: фото, паспорт, довідка з ВНЗ і класична карта ISIC. Оформлення займає кілька хвилин

8. ХАРЧУВАННЯ

Студенти можуть організовувати харчування на свій розсуд: купувати продукти і готувати самостійно або їсти в їдальнях (або кафе)

Цінова політика на продукти в Чехії приблизно однакова з Україною

Рекомендуємо супермаркети і торгові центри: Carrefour, Kaufland, Delvita, Interspar, Hypernova, Albert, Lidl. Albert

В середньому витрати на харчування становлять 150-200 євро / місяць на людину

Не поширені в Чехії солодощі в супермаркетах, зате великий вибір м’ясних продуктів. Ковбаси та сири продаються на вагу. Міра ваги – дека (10 грамів = 1 дека)

Для Чехії також характерні демократичні ціни на харчування і значні порції. У кафе вартість обіду може скласти близько 100 крон. Обід в їдальні – від 1,5 євро

9. МОБІЛЬНИЙ ЗВ’ЯЗОК

Оператори мобільного зв’язку в Чехії: O2 Telefónica Czech Republic, a.s., TMobile Czech Republic, a.s., Vodafone Czech Republic, a.s.

Вартість послуг залежить від обраного пакета

З питань навчання в Чехії звертайтеся:

+38 097 113 76 29, Олена

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ