Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо перелік найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

Додатковий реєстраційний період для НМТ розпочнеться 10 травня. Учасники, які зареєструвалися в основний період, але отримали відмову, зможуть зареєструватися на НМТ. Також зможуть зареєструватися особи, які не змогли зареєструватися з поважних причин.

Міністерство освіти, культури і науки пропонує будівництво підземних шкіл у прикордонних регіонах. За словами заступника міністра Михайла Винницького, дітям необхідно повернутися до особистого спілкування. Тому першочерговим завданням має бути будівництво «нормальних підпільних шкіл» у прифронтових регіонах.

У МОН сподіваються, що 12-річна школа виховуватиме свідомих учнів. У Департаменті наголошують, що 12-річна шкільна освіта зможе дати освіту кандидатам, які свідомо обиратимуть ВНЗ та майбутню професію.

Студенти чоловічої статі пройдуть базову військову підготовку. З 2025 року для учнів чоловічої статі запровадять базову військову підготовку. Підготовка буде включена до навчальних планів університетів як окрема наукова дисципліна.

Більше фінансування отримають популярні серед абітурієнтів університети. Відновлення формального фінансування університетів призведе до збільшення фінансування університетів, у бюджеті яких будуть кандидати з високими результатами NMT.

7 травня розпочнеться реєстрація на вступні іспити до магістратури. Реєстрація проводитиметься приймальними комісіями університету дистанційно або за умови особистої присутності кандидата. Для дистанційної реєстрації необхідний кваліфікований електронний підпис.

Школи можуть подати заявку на фінансування притулків. Міністерство освіти і науки розпочало прийом заявок на отримання державної субвенції на капітальний ремонт або будівництво шкільних приміщень. По кожній із цих сфер визначені ліміти субвенції.

Українські школи заповнені приблизно на 70%. Очікувана наповнюваність українських закладів загальної середньої освіти становить 5,72 млн осіб, що на 1,75 млн осіб перевищує кількість учнів. Зараз школи заповнені приблизно на 70%.

Невелика частина учнів вирішує навчатися в школах. Завданням впровадження середньої спеціальної освіти є підвищення престижу майбутнього професійно-технічного навчального закладу, оскільки невелика кількість учнів вирішує навчатися в школах після закінчення 9 класу.

Розпочато реєстрацію випускників ВНЗ на бакалаврат EFFV. BEEFVV відкритий для учасників, які мають або отримають цьогоріч дипломи молодшого спеціаліста, молодшого спеціаліста бакалавра, молодшого бакалавра.

Навчальний рік у столичних школах завершиться 31 травня. Рішення прийнято з урахуванням того, що школи Києва в цьому навчальному році не призупиняли навчальний процес, не змінювали дати канікул і не коригували структуру навчального року.

Комітет Верховної Ради виступив за підвищення значення творчого конкурсу під час прийняття. Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій підтримав поправку, якою пропонується збільшити вагу творчого конкурсу при вступі до мистецьких вишів до 70%.

Проект закону про освітні стипендії погоджено з Канцелярією Президента. Керівництво профільного парламентського комітету та Канцелярія Президента погодилися винести на голосування у другому читанні законопроект про запровадження освітніх стипендій.

Комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити законопроєкт про освітні стипендії. Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект про запровадження освітніх стипендій для здобуття вищої освіти.




Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ