інновації 2024 року – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. інновації 2024 року – Освіта.UA

У 2024 році всі здобувачі аспірантури (будь-якої наукової установи чи ВНЗ будь-якої спеціальності), а також здобувачі магістратури мають скласти ЄВІ – разове вступне випробування.

Іспит повинні скласти всі кандидати, як ті, хто планує навчатися на бюджеті, так і ті, хто планує навчатися на комерційній основі.

Лише наявність результатів єдиного вступного випробування дає право майбутньому випускнику брати участь у вступних випробуваннях у закладі чи науковій установі, де він планує здобути ступінь доктора філософії/доктора мистецтвознавства.

Елементи іспиту

Єдиний вступний іспит складається з двох частин: тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька, іспанська на вибір кандидата) та ТЗНК (тест загальної академічної компетентності).

На виконання тесту EVI учасники мають 120 хвилин. З них приблизно 45 хвилин потрібно витратити на виконання завдань з іноземної мови та 75 хвилин на тестування загальноосвітньої компетентності.

При цьому учасники тестування зможуть самостійно розподілити час під час тестування в межах відведених 120 хвилин.

Кандидат може отримати максимум 33 бали на тесті загальної академічної компетентності та максимум 30 балів на тесті з іноземної мови.

Результати тестування, отримані учасником, конвертуються в бали за шкалою 100-200 балів для участі у призовній кампанії.

Тестові завдання складено відповідно до програми іспиту загальноосвітніх компетентностей та програми іспиту з іноземної мови.

Мінімальний тестовий і оціночний бал

Майбутні випускники повинні скласти іспит ЄВІ та набрати не менше 130 балів за кожну частину тесту.

Для цього необхідно дати не менше 9 правильних відповідей на тест з іноземної мови, тобто отримати 9 тестових балів.

На іспиті із загальної академічної компетентності екзаменований повинен отримати не менше 12 тестових балів, що дає 130 рейтингових балів.

Що важливо: лише наявність сертифіката з відповідною кількістю балів дозволяє продовжити складання вступних іспитів у ВНЗ чи науковій установі.

Реєстрація на іспит

ВНЗ та наукові установи, де планують навчатися майбутні випускники, до самої процедури складання ЄВІ не мають відношення.

Вступне випробування проводиться Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до чинних нормативно-правових актів.

Майбутні випускники та магістранти можуть зареєструватися на іспит у приймальній комісії будь-якого ВНЗ як на місці, так і дистанційно.

Реєстрація стартує 7 травня і триватиме до 29 травня.

Крім того, для учасників, які з поважних причин не змогли зареєструватися протягом основного періоду реєстрації, буде передбачено додатковий період реєстрації, який триватиме з 17 по 21 червня.

Комплект документів для реєстрації

Для успішної реєстрації необхідно підготувати пакет документів:

  • заява;
  • ідентифікація;
  • облікова картка платника податків;
  • фотокартка на документи;
  • довідка за місцем навчання про плановане закінчення навчання та отримання диплома в рік вступу;
  • документ, що підтверджує здобутий ступінь вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень);
  • медичну довідку за формою первинної облікової документації 086-3/о (за необхідності створення спеціальних (спеціальних) умов для проходження ЄВІ.

Цей комплект потрібно подати особисто або надіслати на електронну адресу приймальної комісії вищого навчального закладу.

Приймальна комісія реєструє лише за умови особистої чи дистанційної присутності кандидата. У такому разі заявник зобов’язаний накласти на анкету КЕП (кваліфікований електронний підпис).

Після перевірки документів приймальною комісією, у разі особистої заяви, кандидат повинен отримати екзаменаційну картку.

У разі дистанційної реєстрації кандидат отримує скановану копію екзаменаційного листка на електронну пошту, а заповнена екзаменаційна картка зберігається у відділі прийому на роботу.

Екзаменований зобов’язаний забрати екзаменаційну картку не пізніш як за два тижні до початку вступних випробувань.

Після успішної реєстрації до 17 червня учасники основної екзаменаційної сесії отримають на інформаційних сторінках вступні квитки, у яких буде вказано дату, час і місце проведення іспиту.

Учасники додаткової сесії отримають запрошення до 26 липня.

Основна сесія ЄВІ триватиме з 24 червня по 15 липня, додаткова — з 31 липня по 14 серпня.

Інформація про результати ЄВІ за шкалою 100–200 балів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників основної сесії до 20 липня.

Офіційні результати учасники додаткової сесії ЄВІ отримають до 20 серпня.

У разі успішної здачі іспиту кандидат отримує сертифікат, який разом з іншими документами подає на факультет магістратури та готується до вступних іспитів у навчальному чи науковому закладі, де планує навчатися. дослідження.

Як підготуватися до ЄВІ

Щоб правильно підготуватися до єдиного іспиту, слід заздалегідь ознайомитися з можливостями демонстраційних тестів.

Готуючись також до розділу з іноземної мови, слід уважно вивчати контрольні роботи попередніх років.

Крім того, радимо ознайомитися з порадами фахівців Українського центру оцінювання якості освіти щодо підготовки до блоку ТЗНК єдиного вступного випробування.




Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ