Кельце Кохановского

 1. Головна
 2. Кельце Кохановского

Кельце Кохановского

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

Załącznik nr 3 do zarządzenia nr 76/2023

 

Wysokość opłat pobieranych od cudzoziemców podejmujących kształcenie

na studiach stacjonarnych w roku akademickim 2023/2024

 

 

Lp.

 

Kierunek studiów

studia pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie
wysokość opłaty

za semestr

Wysokość opłaty

rocznej

1 2 3 4
COLLEGIUM MEDICUM
 

1

Dietetyka    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
2 Farmacja*    
studia jednolite magisterskie 4 000 zł 8 000 zł
3 Fizjoterapia    
studia jednolite magisterskie 3 750 zł 7 500 zł
 

4

Kosmetologia    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
 

5

Pielęgniarstwo    
studia pierwszego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
studia drugiego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
 

6

Położnictwo    
studia pierwszego stopnia 3 750 zł 7 500 zł
studia drugiego stopnia 3 750 zł 7 500 zł
7 Ratownictwo medyczne    
studia pierwszego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
 

8

Wychowanie fizyczne    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
 

9

Zdrowie publiczne    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
 

10

Kierunek lekarski – Medical School (studia

w języku angielskim)

   
studia jednolite magisterskie 6 250 euro 12 500 euro
WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY
 

1

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
2 Edytorstwo klasyczne i cyfrowe    
studia drugiego stopnia 3 250 zł 6 500 zł
 

3

Filologia angielska    
studia pierwszego stopnia 3 250 zł 6 500 zł
studia drugiego stopnia 3 250 zł 6 500 zł
4 Filologia germańska    
studia pierwszego stopnia 3 250 zł 6 500 zł

 

  studia drugiego stopnia 3 250 zł 6 500 zł
 

5

Filologia polska    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
6 Filologia rosyjska    
studia pierwszego stopnia 3 250 zł 6 500 zł
 

7

Historia    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
 

8

Lingwistyka stosowana    
studia pierwszego stopnia 3 250 zł 6 500 zł
studia drugiego stopnia 3 250 zł 6 500 zł
WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH
 

1

Biologia    
studia pierwszego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
studia drugiego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
 

2

Biotechnologia    
studia pierwszego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
studia drugiego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
 

3

Biotechnology – studia w języku angielskim    
studia pierwszego stopnia 2 000 euro 4 000 euro
studia drugiego stopnia 2 000 euro 4 000 euro
 

4

Chemia    
studia pierwszego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
studia drugiego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
5 Fizyka    
studia drugiego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
6 Fizyka techniczna    
studia pierwszego stopnia inżynierskie 3 500 zł 7 000 zł
 

7

Geografia    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
8 Geoinformacja z gospodarką przestrzenną    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
9 Informatyka    
studia pierwszego stopnia inżynierskie 3 500 zł 7 000 zł
10 Inżynieria danych    
studia pierwszego stopnia inżynierskie 5 000 zł 10 000 zł
 

11

Inżynieria danych   –   Data   Engineering   (studia

w języku angielskim)

   
studia pierwszego stopnia inżynierskie 11 500 zł 23 000 zł
 

12

Matematyka    
studia pierwszego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
studia drugiego stopnia 3 500 zł 7 000 zł

 

 

 

13

Ochrona środowiska    
studia pierwszego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
studia pierwszego stopnia inżynierskie 3 500 zł 7 000 zł
studia drugiego stopnia 3 500 zł 7 000 zł
14 Systemy diagnostyczne w medycynie    
studia pierwszego stopnia 3 750 zł 7 500 zł
15 Turystyka i rekreacja    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
16 Turystyka zrównoważona    
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII
 

1

Pedagogika    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
2 Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna    
studia jednolite magisterskie 3 250 zł 6 500 zł
3 Pedagogika specjalna    
studia jednolite magisterskie 3 250 zł 6 500 zł
 

4

Praca socjalna    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
5 Psychologia    
studia jednolite magisterskie 3 000 zł 6 000 zł
WYDZIAŁ SZTUKI
1 Design    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
2 Design społeczny    
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
 

3

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej    
studia pierwszego stopnia 3 000 euro 6 000 euro
studia drugiego stopnia 3 000 euro 6 000 euro
4 Grafika    
studia jednolite magisterskie 3 000 zł 6 000 zł
 

5

Sztuki plastyczne    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
 

6

Sztuki plastyczne – Visual Arts (studia w języku

angielskim)

   
studia pierwszego stopnia 10 000 zł 20 000 zł
studia drugiego stopnia 10 000 zł 20 000 zł
7 Wzornictwo    
studia pierwszego stopnia 10 000 zł 20 000 zł
WYDZIAŁ PRAWA I NAUK SPOŁECZNYCH
1 Administracja    

 

  studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
 

2

Bezpieczeństwo narodowe    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
 

3

Ekonomia    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
 

4

Finanse i rachunkowość    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
5 Geopolityka    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
5 Kryminologia stosowana    
studia pierwszego stopnia 3 250 zł 6 500 zł
6 Logistyka    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
7 Politologia    
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
8 Prawo    
studia jednolite magisterskie 3 000 zł 6 000 zł
 

9

Studia skandynawskie – Scandinavian Studies

(studia w języku angielskim)

   
studia pierwszego stopnia 4 000 zł 8 000 zł
 

10

Stosunki międzynarodowe    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
 

11

Zarządzanie    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
studia drugiego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
12 Zarządzanie w politykach publicznych    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
FILIA W SANDOMIERZU
1 Administracja    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
2 Filologia angielska    
studia pierwszego stopnia 3 250 zł 6 500 zł
3 Kosmetologia    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł
4 Mechatronika    
studia pierwszego stopnia inżynierskie 2 650 zł 5 300 zł
5 Pedagogika    
studia pierwszego stopnia 3 000 zł 6 000 zł

 

* kierunek planowany do uruchomienia w roku akademickim 2023/2024 po uzyskaniu zgody Ministra Edukacji i Nauki

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ