ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ У ВІДНІ, ФАКУЛЬТЕТИ

 1. Головна
 2. ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ У ВІДНІ, ФАКУЛЬТЕТИ

ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ У ВІДНІ, ФАКУЛЬТЕТИ

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

ВІДЕНСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ, WU Wien
Кращий університет у сфері економіки та бізнесу в Австрії
Можливість навчання англійською мовою
Престижне навчання всього за 745 євро за семестр

Історія Університету
Віденський економічний університет створено у 1898 році з метою підготовки майбутніх фахівців у сфері економіки та бізнесу. Згодом Віденський Економічний Університет почав ставати значним інститутом в Австрії, оскільки багато австрійських підприємців (наприклад, Дітріх Матешіц – засновник Red Bull), експерти світового рівня та політики (наприклад, Томас Клестіль – колишній президент Австрії) здобули свою освіту тут. На сьогоднішній день тут навчаються понад 20 000 студентів, що робить Віденський економічний університет одним з найбільших навчальних закладів економіки в Європі

Престижний варіант
Це не тільки не лише найкращий університет у сфері економіки та бізнесу в Австрії, а й один із найпрестижніших університетів у світі.
Рейтинги Financial times 2017:
– WU займає 44 місце у Європі (або 8 місце у німецькомовному просторі);
– Магістр міжнародного менеджменту (Master’s in International Management) у WU займає 13 місце у списку кращих програм менеджменту у світі (або 2 місце у німецькомовному просторі)
Рейтинги QS Rankings 2017-2018:
– WU входить до списку 100 найкращих університетів світу за напрямом основних спеціальностей (Business & Management)

Працевлаштування
Завдяки світовим рейтингам високого рівня освіти диплом WU відкриває широкі можливості працевлаштування не тільки в Австрії, але й у всьому світі. Особливу роль у працевлаштуванні студентів відіграє центр кар’єри WU ZBP Career center, який підтримує своїх студентів у пошуку роботи:
– Заходи як Career calling (найбільші конференція для пошуку роботи в Австрії – https://www.careercalling.at/de/home/);
– Meet your job (інтерв’ю з фірмами), консультації щодо покращення резюме та багато іншого;
– Ексклюзивна онлайн платформа з більш ніж 2.500 вакансіями, які орієнтовані на студентів та випускників WU. Це дозволяє знайти роботу чи стажування в різних за розмірами фірмах і навіть у різних країнах

Великий вибір можливостей
Вступаючи на бакалавра, ви вивчаєте предмети на базовому рівні з різних галузей економіки та бізнесу. Тільки потім, вам надається можливість вибору предметів, на яких ви надалі спеціалізуватиметеся. Цих спеціальностей в університеті понад 20, тож кожному студенту знайдеться щось до смаку. Це ідеальний варіант для тих, хто ще точно не визначився, на якій спеціалізації сконцентруватися.
Більше того, в рамках своєї програми навчання, студенти можуть поїхати з обміну в один із 240 партнерських університетів WU по всьому світу. Це відкриває безмежні можливості подорожей та здобуття знань в інших країнах. Після семестру з обміну ви отримаєте незабутній досвід і станете привабливішими для роботодавців

Новий кампус
З 2013 року, Віденський економічний університет переїхав до нового кампусу у Відні, який має зручне з’єднання майже з будь-якою точкою Відня. Основні переваги нового кампусу:
– Всі будівлі розташовані в одному кампусі – не потрібно їздити по всьому Відню для відвідування різних занять;
– Одна з найбільших та сучасних бібліотек економіки та бізнесу в Австрії, в якій приємно готуватись на заняття та іспити. Більше того, деякі частини бібліотеки відкриті 24 години на добу – все для того, щоб будь-який студент мав можливість навчатися;
– Кампус обладнаний всілякими пристроями, які допомагають студентам у навчальному процесі (комп’ютери, інтелектуальні дошки, проектори тощо)

Вартість навчання
Як правило, навчання у топових бізнес університетах світу – задоволення не з дешевих.
Середня вартість освіти на рік починається з 9 тисяч євро і досягає позначки 50 – 60 тисяч євро в топових університетах.
У цьому сенсі Віденський економічний університет є унікальним.
Незважаючи на дуже високий рівень освіти та світове визнання, навчання в середньому коштує лише 750 євро на семестр.
Це значно нижче за ту суму, яку довелося б заплатити за навчання в університеті зі схожим рівнем.
Наприклад, якби ви обирали між магістром міжнародного менеджменту в WU (13 місце у світі) та магістром менеджменту в Imperial College Business School у Лондоні (14 місце у світі), то освіта в Лондоні обійшлася б вам £14,150 у семестр, коли як у WU – лише 750 євро.
Тому, у рейтингу Financial Times, WU займає 18 місце у світі за співвідношенням вартості освіти та середньої зарплати після здобуття освіти.
Якщо Ви шукаєте гідну освіту, яка забезпечить працевлаштування в майбутньому, але не хочете влізти в борги, WU – один з найкращих варіантів для вас

ФАКУЛЬТЕТИ
Факультет бізнесу, економіки та соціальних наук
Факультет економічного права

З усіма питаннями щодо вступу до ВНЗ Австрії ТЕЛЕФОНУЙТЕ:

067 636 72 47, 050 270 88 32

 

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ