Безпекові рішення в дії — студенти Поліського національного університету перемогли в конкурсі бізнес-ідей

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. МОН України
  4. Безпекові рішення в дії — студенти Поліського національного університету перемогли в конкурсі бізнес-ідей


У Житомирі відбувся перший конкурс бізнес-ідей серед студентів. Учасники презентували цікаві й сміливі напрацювання: нетворкінг кафе, пошиття чоловічої білизни, віртуальна приміряльня, виробництво ласощів із фруктів, екосистема з 3D-друком, чат-бот безпеки.

«У нашої молоді є багато креативних ідей для бізнесу, — чудово, коли вони ще й відповідають вимогам нашого часу. Цей важливий аспект врахувало й журі під час визначення переможців», — зазначила перша заступниця міського голови Житомира Світлана Ольшанська та додала, що конкурс планують зробити щорічним.

13 жовтня серед 6 фіналістів обрали переможців. Ними стали і представники Поліського національного університету.

Пріоритетним напрямом конкурсу були безпекові рішення. Такими вони є і для команди «OffFak» інжинірингової школи «Noosphere», що працює на базі Поліського національного університету. Студенти перемогли із чат-ботом для протидії дезінформації та отримали на розвиток проєкту грант у розмірі 25 тисяч гривень, а ще можливість спробувати сили у щорічному конкурсі стартапів «Sikorsky Challenge» 24–27 жовтня.

Бот швидко знаходить першоджерело, аналізує інформацію, визначає рівень емоційного забарвлення, знаходить маніпулятивні засоби в тексті. Зараз до аналізу доступні лише українські джерела інформації, проте команда активно працює над можливістю оброблення даних іншими мовами. Планують також додати до функціонала бота перевірку покликань на безпеку, домену на підозрілу активність, визначення помилок у тексті, наративів подання інформації за країною походження, оброблення фото та відео, встановлення трекера на телеграм-канали за запитом читача тощо.

Вітаємо команду Поліського національного університету з перемогою в конкурсі та бажаємо подальших досягнень. Інформаційна безпека сьогодні є важливою складовою щоденного життя.

Джерело: mon.gov.ua

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ