БАКАЛАВРІАТ, Університет ім. Адама Міцкевича в Познані

 1. Головна
 2. БАКАЛАВРІАТ, Університет ім. Адама Міцкевича в Познані

БАКАЛАВРІАТ, Університет ім. Адама Міцкевича в Познані

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

 • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
 • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
 • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
 • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

 • – Відмінно – 5.0
 • – Дуже добре – 4.5
 • – Добре – 4.0
 • – Посередньо – 3.5
 • – Задовільно – 3.0
 • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

 • – Хліб – 2-5 злотих
 • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
 • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
 • – Цукор – 5-6 злотих
 • – Філе куриці– 17-20 злотих
 • – Свинини – 13-18 злотих
 • – Макарони – 3-5 злотих
 • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

 • – Сніданок: 10-15 злотих
 • – Обід: 15-25 злотих
 • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

Поможем поступить в Козминского

БАКАЛАВРІАТ

Строк навчання: 3 – 3,5 роки

Реєстраційний внесок: 85 злотих

Ціни актуальні на 2024/2025 навчальний рік

НАЗВА СПЕЦІАЛЬНОСТІ Вартість навчання,
в злотих за семестр
Адміністрація 3000
Акустика 3000
Археологія 3000
Астрономія 3000
Балканістика 3000
Безпека національна 3000
Біофізика 3000
Біоінформатика 3000
Біологія 3000
Біологія і здоров’я людини 3000
Біотехнологія 3000
Хімія 3000
Хімія аплікаційна 3000
Хімія медична з проєктуванням лікарських засобів 3000
Мистецька освіта в галузі музичного мистецтва 3000
Мистецька освіта в галузі музичного мистецтва 3000
Діалог та соціальні консультації 3000
Журналістика та суспільна комунікація 3000
Етнологія 3000
Етнолінгвістика 3000
Фільмознавство  та медіа-культура 3000
Філолологія англійська 3000
Філологія англійська з педагогікою 3000
Філологія англійсько-кельтська 3000
Філологія англійсько-китайська 3000
Філологія арабська 3000
Філологія французька 3000
Філологія німецька 3000
Філологія іспанська 3000
Філологія класична 3000
Філологія корейська 3000
Філологія польська 3000
Філологія польська як іноземна 3000
Філологія романська 3000
Філологія скандинавська 3000
Філологія східнослов’янська 3000
Філологія італійська 3000
Філологія регіонів 3000
Філософія 3000
Фізика 3000
Фізика медична 3000
Геодезія та картографія 3000
Географія 3000
Геоінформація 3000
Геологія 3000
Економіка та економіка в історії 3000
Просторова економіка 3000
Науки про ігри 3000
Гебраїстика 3000
Історія 3000
Історія мистецтва 3000
Гуманітарні науки в школі – підготовка вчителів польської мови та історії 3000
Гідрологія, метеорологія та кліматологія 3000
Наукова інформація та бібліотекарство 3000
Інформатика 3000
Інформатика квантова 3000
Японістика 3000
Німецька мова в комунікаціях та бізнесі 3000
Мовознавство та управління інформацією 3000
Когнітивістика 3000
Комунікації європейські 3000
Культурознавство 3000
Прикладна лінгвістика 3000
Математика 3000
Музикознавство 3000
Викладання біології та природи 3000
Викладання математики та інформатики 3000
Охорона культурних цінностей 3000
Охорона навколишнього середовища 3000
Окулярна оптика та оптометрія 3000
Педагогіка 3000
Політологія 3000
Полоністично-філософські педагогічні дослідження 3000
Соціальна робота 3000
Європейське право 3000
Проектування культури 3000
Режисерія звуку 3000
Китаєзнавство 3000
Соціологія 3000
Міжнародні стосунки 3000
Нідерландознавство 3000
Дослідження про Німеччину 3000
Дослідження Польщі 3000
Славістика 3000
Середземноморські дослідження 3000
Інформаційні технології 3000
Комп’ютерні технології 3000
Туркологія 3000
Туризм та відпочинок 3000
Театрознавство 3000
Сходознавство 3000
Управління та право в бізнесі 3000
Управління державне 3000
Управління в місцевій адміністрації 3000
Управління навколишнім середовищем 3000
Інтегроване планування розвитку 3000
Зміна клімату Землі 3000

 

ЄДИНА МАГІСТЕРСЬКА ОСВІТА (не поділяється на бакалавра і магістра)

Строк навчання: 5-6 років

Реєстраційний внесок: 85 злотих

Ціни актуальні на 2024/2025 навчальний рік

НАЗВА СПЕЦІАЛЬНОСТІ Вартість навчання,
в злотих за семестр
Педагогіка дошкільна та педагогіка початкової школи 3000
Педагогіка спеціальна 3000
Право 3000
Психологія 3000
Теологія 3000

Бакалавриат, Университет им. А.Мицкевича в Познани

Оновлено 25.04.2024

 

Studentway® – усі права захищено

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ