Законопроект про освітні стипендії погоджено з Канцелярією Президента – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. Законопроект про освітні стипендії погоджено з Канцелярією Президента – Освіта.UA

Проект закону про освітні стипендії погоджено з Канцелярією Президента

Представники Верховної Ради та ОП погодили подання до другого читання законопроекту про субсидії

Керівництво парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій та представники Канцелярії Президента домовилися поставити на голосування у другому читанні законопроект про запровадження освітніх стипендій для покриття вартості вищої освіти.

Про це під час засідання профільної комісії повідомив її голова Сергій Бабак.

За його словами, законопроект буде винесений на голосування парламентом у другому читанні з набуттям чинності 1 липня 2024 року.

«Колеги, я сьогодні мав зустріч із Канцелярією Президента. Ми домовилися, що ми його фактично перенесемо на друге читання і приймемо навіть після того, як він набуде чинності цього року, тобто з 1 липня», – сказав Бабак.

За його словами, у понеділок, 22 квітня, відбудеться чергова нарада з міністром освіти і науки Оксеном Лісовим та представниками ПО, під час якої буде розглянуто питання щодо нормативно-правових актів, які потребуватимуть узгодження під час реалізації законопроекту. обговорено.

Як відомо, наприкінці березня парламент ухвалив у першому читанні вищезазначений законопроект. За нього проголосували 234 нардепи.

Планується, що після прийняття законопроекту система освітніх стипендій буде запроваджена по всій Україні та надаватиметься студентам для покриття витрат на навчання у вищих навчальних закладах.

Планується, що розмір стипендії для здобуття вищої освіти становитиме від 15 до 50 тис. грн.

На стипендію зможуть претендувати кандидати, які за результатами тестування наберуть не менше 150 балів з двох предметів (НМТ включає 4 предмети).

Стипендії будуть призначені студентам денної форми навчання.

При цьому студенти, які отримують право на стипендію, зможуть обрати для навчання будь-яку спеціальність та ВНЗ.

МОН вже повідомило, що держзамовлення буде збережено на спеціальності, в яких є суспільна потреба – безпека і оборона, державний сектор, медицина, мистецтво, педагогіка.

Держзамовлення буде збережено і щодо спеціальностей з особливою підтримкою держави.

У МОН прогнозують, що нова система фінансування має змінити ситуацію у вищій освіті, змусивши університети конкурувати за студентів, адже суть реформи полягає в тому, що університети не отримуватимуть гроші безпосередньо від держави, а потрібно буде переконати абітурієнтів, що вони повинні бути надані стипендії або ваучери.

Приєднуйтесь до каналу, щоб отримувати оперативну інформацію про NMT та стартову кампанію Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.




Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ