Знято заборону на позапланові перевірки шкіл – Освіта.UA

[ad_1]

Знято заборону на позапланові перевірки шкіл

Державна служба якості освіти отримала дозвіл на проведення позапланових моніторингових заходів

Державна служба якості освіти отримала дозвіл на проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері освіти під час воєнного стану.

Відповідний наказ підписав міністр освіти і науки Оксен Лісов.

Позапланові заходи державного контролю мають проводитися у разі виникнення загрози, яка істотно негативно впливає на права, законні інтереси, життя і здоров’я учня, студента, викладача чи науково-педагогічного працівника.

Підставою для проведення позапланової перевірки може бути звернення освітнього уповноваженого або фізичної особи про порушення, яке завдало або може завдати шкоди її правам та законним інтересам, до якого додаються документи або їх копії, що підтверджують такі порушення. .

Також підставою для проведення позапланової перевірки може стати необхідність перевірки виконання припису Служби або її територіального підрозділу після первинної перевірки.

Для проведення такої перевірки Держслужба або її територіальний орган створює комісію у складі не менше трьох осіб. У разі необхідності комітет може залучати третіх осіб (юристів, аудиторів тощо) для надання професійної консультативної допомоги.

Перевірка може бути розпочата без попереднього письмового повідомлення, але за наявності та згоди керівника навчального закладу.

Комісія може лише роз’яснити необхідність проведення тестів, які стали підставою для проведення позапланової перевірки.

При цьому комісія не матиме права розглядати справи, кримінальні провадження у яких перебувають у провадженні, які розглядаються в суді або рішення суду набрало законної сили.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ