Як навчити дитину додавати і віднімати з цифрами – Освіта.UA

[ad_1]

Як навчити дитину складати і віднімати за допомогою чисел

Виконання завдань передбачає запис проміжних кроків, що сприяє кращому засвоєнню алгоритмів

Дизайн “Дитячий розвиток” пропонує батькам і вчителям початкових класів комплект математичних завдань для учнів 1-2 класів, спрямованих на розвиток умінь усного додавання і віднімання, орієнтування чисел у межах 20 і 100 декількома прийомами.

Комплект містить 5 завдань, у кожному з них дитині пропонується обчислити 10 виразів за певним алгоритмом.

На наведених прикладах діти навчаться перетворювати в десяток прийомами додавання і віднімання частинами, округленням, а також способом додавання двоцифрових чисел у межах 100 розрядних.

Виконання завдань передбачає запис проміжних кроків, що сприяє кращому запам’ятовуванню обчислювальних алгоритмів.

Комплект завдань розвиває логіку, уважність, аналітичне мислення та одну з найважливіших математичних навичок – правильне зміщення цифр при додаванні та відніманні.

Віднімання з розрядом. Спосіб округлення. Це завдання сприятиме розвитку навичок усного віднімання в межах 20 та переходу через десяток методом округлення. Цей метод корисний для виразів, у яких знаменник є числом, близьким до 10 (наприклад, 8 або 9). Дитині пропонується замінити від’ємник на 10 і додати до виразу кількість одиниць, на яку збільшили від’ємник при округленні.

Віднімання частинами способом з переходом через десяток. Це завдання сприятиме розвитку навичок усного віднімання протягом 20 років із прогресом через оцінювання часткового віднімання. У завданні подано 10 числових виразів, виконавши які дитина навчиться віднімати запропонованим у завданні способом.

Додавання з переходом. Спосіб округлення. Це завдання сприятиме розвитку навичок усного додавання в межах 20 з переходом через цифру методом округлення. Дитині пропонується замінити більший доданок виразом на віднімання. Іншими словами, округліть доданок до 10 і відніміть число, на яке збільшився доданок при округленні.

Спосіб часткового додавання з перетинанням десятка. Це завдання сприятиме розвитку навичок усного додавання протягом 20 років з проходженням розрядового способу додавання частинами. Дитині пропонується розбити другий доданок на складові: перше число має завершити перший доданок до 10; друге число – залишок. Наведений приклад підкаже вашій дитині, як саме рахувати.

Додавання двоцифрових чисел з кроком до 100. Це завдання сприятиме розвитку вміння усно додавати двоцифрові числа до 100 з переходом через розряд. Для спрощення обчислень дитині пропонується розкласти доданки у виразі на цифрові числа і скласти спочатку десятки, а потім одиниці по черзі. У завданні подано 10 числових виразів, виконавши які дитина навчиться складати за допомогою цього методу.

УСІ ЗАВДАННЯ[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ