Вступ до вищої освіти на основі фахового диплому молодшого бакалавра – Освіта.UA

[ad_1]

Вступ до вищої освіти на основі фахового диплому молодшого бакалавра

Особа, яка отримала ступінь «молодший професійний бакалавр», може навчатися за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра за скороченою програмою.

Подати документи на вступ на бакалаврат до вищих навчальних закладів України можна не лише на основі повної загальної середньої освіти (після 11 класу).

Ви також можете продовжити навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра та магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування за кваліфікаціями молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра та молодшого професійного бакалавра.

Це означає, що особа, яка здобула ступінь «молодшого професійного бакалавра», молодшого бакалавра або молодшого спеціаліста, може продовжити навчання та здобути вищу освіту.

Скорочений термін навчання

Такі студенти можуть продовжити навчання, отримуючи нові теоретичні та практичні знання, навички та в більш стислі терміни отримати ступінь бакалавра.

Це означає, що після закінчення коледжу чи технікуму з дипломом молодшого спеціаліста чи молодшого професійного бакалавра кандидати можуть на основі наявного диплому вступати на перший напрям підготовки бакалавра (перший ступінь вищої освіти) у межах межі ліцензійного обсягу, але навчання за скороченою програмою – 3 роки замість 4.

За умови вступу на споріднену спеціальність термін навчання для цих студентів може бути скорочений до 2 років.

Окрім вступу на I курс («прискорений»), може бути також вступ на II або III курс.

Навчання на бюджеті

Прийом на навчання після закінчення навчання відбувається на конкурсній основі, тобто кандидати повинні скласти іспити згідно з Умовами прийому на відповідний рік.

Що важливо: якщо студент закінчив навчання на поточному рівні за кошти державного бюджету, він має право брати участь у конкурсі на продовження навчання для здобуття ступеня бакалавра також за рахунок державного бюджету.

Це означає, що після здобуття ступеня фахового бакалавра молодшого або молодшого спеціаліста-бюджетника можна вступати на бакалавра і на бюджет, адже це різні рівні дошкільної та вищої освіти.

Як відомо, відповідно до ст. 4 Закону «Про вищу освіту» громадяни України мають право на безоплатне здобуття вищої освіти у державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі, якщо вони вперше здобувають певний ступінь вищої освіти.

Специфіка прийому та навчання

Зазвичай університети приймають на перший рік навчання для здобуття ступеня бакалавра зі скороченим терміном навчання за конкретними конкурсними пропозиціями з урахуванням вимог стандартів вищої освіти щодо освітнього рівня осіб, які можуть розпочати навчання за освітніми програмами ВНЗ. відповідну спеціальність та кількість балів ECTS, необхідну для здобуття відповідного ступеня вищої освіти.

На базі «молодшого професійного бакалавра» університети нараховують кандидатам бали ECTS, максимальна сума яких визначається стандартом вищої бакалаврської освіти (магістр медицини). За відсутності нормативу ця кількість не перевищує 120 балів ECTS.

Реєстрація особистих електронних кабінетів кандидатів, завантаження необхідних документів, реєстрація заяв учасників, у тому числі участь у вступних випробуваннях, вступних випробуваннях, конкурсний відбір та зарахування на денну, заочну та дистанційну форми навчання на базі «Молодший професійний бакалавр» здійснюється в терміни, зазначені в Умовах набору.

Деталі набору на молодшого професійного бакалавра в кожному конкретному випадку можна дізнатися на сайтах університетів або зателефонувавши безпосередньо до приймальної комісії до ВНЗ.

Вступ до бакалаврату через ЄФВВ

У 2024 році особи, які розпочинають навчання у ВНЗ на основі звання молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра та фахового молодшого бакалавра з окремих галузей знань, матимуть можливість за бажанням здати один фаховий вступ, перевірити його та підрахувати його результати перед вступом.

Здобувачі галузей знань 07 «Управління та адміністрування», 20 «Аграрні науки та продовольство», 28 «Менеджмент та державне управління», спеціальностей 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 051 «Економіка» зможуть проходити Іспит EFVV. .

Вступне випробування оцінює рівень готовності кандидата до здобуття ступеня бакалавра за відповідною спеціальністю. При цьому кандидат також повинен скласти національне багатопредметне тестування або мати результати ЗНО 2021 чи НМТ 2022, 2023.

Для таких учасників бал EFVV враховуватиметься у формулі для розрахунку результату змагань на додаток до балу NMT, якщо учасник зареєстрований для його отримання.

Український центр оцінювання якості освіти проведе відповідні експертизи у формі незалежного зовнішнього оцінювання.

Науково-методичний центр ПТНЗ розробить завдання екзаменаційних робіт для вступних випробувань у підгрупах.

Єдине фахове вступне випробування на аграрний, економічний та управлінський спеціальності проводитиметься за окремим календарем, затвердженим МОН.

Приєднуйтесь до каналу, щоб отримувати оперативну інформацію про NMT та стартову кампанію Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ