Відмова студента проходити військову підготовку призведе до відрахування – Освіта.UA

[ad_1]

Відмова студента від проходження військової підготовки тягне за собою відрахування

Студенти денної форми навчання отримають загальновійськову підготовку

Відмова здобувача вищої освіти, визнаного придатним до військової служби, від проходження початкової військової підготовки буде підставою для відрахування з ВНЗ.

Відповідний стандарт міститься в Порядку проходження базової загальновійськової підготовки громадян України для здобуття вищої освіти, затвердженому Радою міністрів 21 червня.

Громадяни України чоловічої статі, які навчаються за денною або дуальною формою навчання, проходитимуть базову підготовку.

Метою навчання буде набуття громадянами військово-облікової спеціальності та умінь і навичок, необхідних для виконання конституційного обов’язку щодо захисту Батьківщини.

Базове навчання студентів відбуватиметься у вищих навчальних закладах усіх форм власності.

При цьому практика буде проводитися після опанування теоретичної підготовки в поточному навчальному році тривалістю до одного місяця з травня по жовтень за рахунок часу, відведеного на канікули.

У документі зазначено, що проходження практики для студентів чоловічої статі є обов’язковою умовою для опанування відповідної освітньої програми (зокрема бакалавра та магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань).

Організація та проведення практичних занять за напрямом базової підготовки покладено на Генеральний штаб Збройних Сил.

Направлення студентів до навчальних військових частин на стажування здійснюватимуть територіальні центри комплектування за списками, наданими керівниками університетів.

За результатами проходження практичної загальновійськової підготовки буде проведено підсумкову перевірку, на підставі якої буде визначено готовність слухача до військової служби за військово-обліковою спеціальністю.

Громадяни України, які успішно пройдуть навчання, приймуть військову присягу.

Після складання військової присяги списки студентів будуть передані до територіальних центрів комплектування та директорам вишів.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ