В Україні створено ринок продажу сертифікатів для вчителів – Освіта.UA

[ad_1]

В Україні створено ринок продажу сертифікатів учителів

В Україні сформувався і набуває масового характеру ринок продажу документів про підвищення кваліфікації

В Україні створено «чорний ринок» продажу документів про підвищення вчительської кваліфікації, який зараз набуває масового характеру.

Про це повідомляє освітній омбудсмен, посилаючись на моніторинг соцмереж і майданчиків онлайн-реклами.

Освітній омбудсмен зазначає, що одні вчителі відкрито погоджуються придбати сертифікат, а інші пропонують свої послуги та погоджуються на т.зв. “співпраця”.

Це означає, що замість викладача у навчанні за гроші «бере участь» зовсім інша людина, а точніше вносить готові відповіді на сайт, щоб отримати сертифікат цього викладача.

Також зазначається, що особливо цинічним виглядає придбання сертифікатів з надання першої допомоги та психологічної підтримки для учасників навчального процесу.

Крім того, деякі недобросовісні постачальники CPD просто продають сертифікати, не вимагаючи від викладача відвідування курсів, вебінарів чи тренінгів взагалі, а тим більше виконання будь-яких завдань.

Водночас існують різні причини, які спонукають вчителя купувати сертифікати. Більшість із них системні.

Зокрема, освітній омбудсмен вказує на кілька причин для придбання сертифікатів, серед яких: відсутність механізму моніторингу предметів НПР, недобросовісні суб’єкти НПР, неякісні програми НПР, легкість і доступність придбання сертифікатів, проблеми з фінансуванням підвищення кваліфікації, працевлаштування вчителів та вигорання.

Водночас освітній омбудсмен зазначає, що наведення цих причин не є спробою виправдати вчителів, які купують сертифікати.

«Вчитель, який купує сертифікати про підвищення кваліфікації, не лише порушує свої обов’язки, а й ставить під сумнів свою кваліфікацію, знання та вміння», – зазначила освітній омбудсмен.

Поки ніхто не оцінив масштаби проблеми. Проте дослідження «Нова українська школа в 5-6 класах: виклики впровадження», яке включає репрезентативне опитування, в якому щонайменше 6% вчителів 5-6 класів на запитання про придбання сертифіката про підвищення кваліфікації відповіли, що платять. за її отримання без відвідування курсів.

Водночас таких вчителів може бути значно більше – близько 16%, оскільки ще 10% вчителів обрали варіант «Важко відповісти», що говорить про те, що вони не хотіли зізнаватися в цьому, хоча питання було спитав чітко й ясно.





[ad_2]
Надано з: Освіта UA