Уряд продовжує об’єднувати університети та наукові установи – Освіта.UA

[ad_1]

Уряд продовжує об'єднувати університети та наукові установи

КМУ реорганізував Українську інженерно-педагогічну академію та дві наукові установи

Кабінет міністрів вирішив реорганізувати Українську інженерно-педагогічну академію та дві наукові установи – Інститут фізичної оптики. Włoh та НДІ українознавства ім.

Згідно з розпорядженням КМУ, Українську інженерно-педагогічну академію (УІПА) приєднають до Харківського національного університету. Каразіна.

У МОН зазначають, що університет є одним із центрів педагогічної підготовки магістрів виробничого навчання для закладів професійно-технічної освіти, розвиток якого є одним із пріоритетів діяльності міністерства.

Проте брак коштів не дозволяє УІПА повноцінно розвивати цю сферу, змушуючи вводити вторинні спеціальності та розмиваючи місію академії.

План приєднання до ХНУ імені Каразіна дозволить академії в новому статусі зосередитися саме на якісній педагогічній підготовці у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.

Рішення прийнято в контексті модернізації мережі університетів.

У МОН наголошують, що рішення про об’єднання вишів сприятиме створенню сильних вишів, які зможуть задовольнити потреби регіонального ринку праці та створять більші можливості для отримання якісної вищої освіти, розвитку напрямів освіти. важливих для держави спеціалістів.

Також згідно з рішенням уряду Інститут фізичної оптики ім. Влоха та Інститут українознавства ім.

Перший має об’єднати наукові можливості з Львівським національним університетом імені Франка, другий – з Київським національним університетом імені Шевченка.

Ці рішення прийняті з метою оптимізації мережі наукових установ та університетів, удосконалення управління, посилення кадрового потенціалу, наукової бази, можливості додаткового залучення конкурсного та позабюджетного фінансування наукової діяльності наукових центрів та установ.

Водночас це дасть змогу університетам посилити дослідницьку складову в освітньому процесі.

Під час реалізації процесу об’єднання МОН керується такими основними пріоритетами: максимальне збереження та розвиток наукового потенціалу інститутів за підтримки подальшого створення відповідних окремих наукових структур університетів (без статусу юридичної особи). суб’єкт) у порядку, визначеному законом, збереження наявного фінансування, кадрового потенціалу, матеріально-технічної бази, розширення напрямів подальших наукових досліджень.

У рамках реорганізації наукових установ, підпорядкованих МОН, ще у січні 2024 року КМУ прийняв рішення про приєднання Фізико-хімічного інституту захисту довкілля та людини МОН України до Національної академії ім. наук України (м. Одеса) та Одеського національного університету імені Мечникова тривають процеси об’єднання і в інших регіонах країни.



[ad_2]
Надано з: Освіта UA