Україна залишається привабливою для студентів з інших країн – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. Україна залишається привабливою для студентів з інших країн – Освіта.UA

У квітні відбулися дві важливі для іноземців події у сфері вищої освіти в Україні. Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України зібрав у Києві всіх, хто цікавиться освітою для іноземців на Український форум міжнародної освіти.

Незважаючи на війну, іноземні студенти продовжують навчання в українських вишах – як на очній, так і дистанційній формі та в змішаному форматі.

Крім того, українські заклади продовжують привертати інтерес іноземців. Нині в українських вишах навчається понад 34 тисячі іноземців.

Шкода, що це лише 40% від кількості, яка була напередодні повномасштабного вторгнення. Проте інтерес до освіти в Україні не зник.

У цьому переконалися учасники другої важливої ​​події квітня – серії віртуальних освітніх виставок для Глобального Півдня.

Глобальний Південь – це термін, який використовується для опису країн, що розвиваються, розташованих переважно в Південній півкулі. Це регіон з величезним потенціалом.

Країни Глобального Півдня характеризуються швидким економічним зростанням і мають значні природні ресурси, важливі для світової економіки. Останніми роками цей регіон був у центрі уваги України для просування тут наших національних інтересів.

Так, у 2023 році МЗС України затвердило Комунікаційну стратегію Україна-Африка, яка значно активізувала співпрацю з африканськими країнами. Цього року Міністерство закордонних справ України розробило стратегію розвитку відносин між Україною та країнами Латинської Америки та Карибського басейну.

Також нещодавно МЗС презентувало новий програмний документ «Україна-АСЕАН: бачення співпраці», який окреслює шляхи подальшої інституціоналізації відносин з Асоціацією держав Південно-Східної Азії. Такі кроки держави відкривають перед нами нові горизонти освітньої співпраці та налагодження зв’язків.

Цьому регіону була адресована серія онлайн-виставок, організованих однією з найвідоміших маркетингових компаній у сфері освіти – Begin Group. Понад 50 країн світу представили свої освітні можливості кандидатам із Глобального Півдня. Україна брала участь у цих рекламних виставках у формі команди УДЦМО та українських університетів.

Український державний центр міжнародної освіти мав віртуальний стенд «Study in Ukraine», на якому 40 українських університетів розмістили свої рекламні матеріали для набору іноземців на навчання.

Виставку та віртуальний стенд України відвідало кілька тисяч потенційних студентів з таких країн, як Мексика, Еквадор, Аргентина, Колумбія, Перу, Ефіопія, Гана, Кенія, Нігерія, Танзанія, ПАР, Алжир, Єгипет, Туніс, Марокко, Бангладеш. , Індія, Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати.

Варто підкреслити, що чат на українському стенді був дуже активним: представники навчальних закладів спільно з УДЦМО відповіли на запитання понад 200 потенційних іноземних студентів. Абітурієнтів цікавила вартість навчання, умови вступу, формат навчання, можливість вступу онлайн, мова навчання тощо.

Цей інтерес не є суто теоретичним, адже з початку цього року українські виші надіслали приблизно 2,5 тисячі заяв. запрошення на навчання кандидатам з інших країн.

Наразі найпопулярнішою українською освітою (за кількістю запрошених іноземців) є Китай, зацікавленість навчатися в Україні виявили кандидати з 65 країн.

Серед затребуваних спеціальностей перше місце посіли управлінські кадри, друге – найбільш затребуваний препарат.

Іноземні кандидати також цікавляться педагогікою, культурою та мистецтвом, харчовими технологіями, комп’ютерною інженерією, електротехнікою тощо.

Варто також зазначити, що незважаючи на війну, університети на кордоні з агресором, Харків та Суми, досі посідають вагомі позиції в першій десятці вишів за кількістю запрошень іноземних студентів.

Тому будь-які заходи з популяризації української освіти за кордоном є надзвичайно важливими, оскільки вони не лише залучають студентів з інших країн до навчання в українських університетах, але й показують усьому світові, що Україна продовжує надавати якісну вищу освіту, незважаючи на військову агресію Росії.

Популяризуючи українську систему вищої освіти та бренд «STUDY IN UKRAINE», ми зміцнюємо позиції нашої країни на міжнародній арені та залучаємо перспективну молодь з різних країн світу до підтримки України.

Олена Шаповалова, директор ДП «Український державний центр міжнародної освіти».




Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ