Українські студенти інтегровані в польську систему освіти – Освіта.UA

[ad_1]

Українські студенти включені в систему польської освіти

З наступного року українські діти зможуть вивчати українську мову як другу іноземну в польських школах

З нового навчального року Польща планує запровадити зміни щодо залучення дітей українських біженців та мігрантів до польської системи освіти.

Про це повідомила заступник міністра освіти Йоанна Муха.

За її словами, приблизно 150 тисяч дітей-біженців з України перебувають поза системою польської освіти.

Зараз студенти-біженці з України становлять майже 3% усіх студентів у Польщі, а якби всі українські студенти ходили до польських шкіл, вони становили б майже 7% студентів.

«Набагато більшою проблемою є діти, які перебувають поза польською системою. Деякі з них навчаються в українських онлайн-школах, але невідомо, наскільки ці діти реально виконують свої навчальні зобов’язання. Але найбільшою проблемою є ті діти, які – а ми припускаємо, що таких може бути велика група – не навчаються в жодній системі освіти, ані в польській стаціонарній школі, ані україномовною онлайн. На мою думку, це абсолютно неприйнятно, щоб держава дозволяла тут рости дітям, які не мають жодних гарантій реалізації основного права дитини – права на освіту», – наголосив заступник міністра.

Чиновник припустив, що з наступного року українські діти зможуть вивчати українську мову в польських школах як другу іноземну.

«Нагадаю, що з 2025/26 навчального року українська мова буде доступна для здачі на ЗНО. Це вже включено в нашу правову систему, тому розширити цю опцію відносно просто», – сказав Муха.

Загалом було помічено, що освіта в Польщі рухається в напрямку міжкультурного сприяння та інтеграції українських шкіл, які зараз діють у країні, до польської системи освіти.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ