[ad_1]
МОН введе до шкільної програми предмет «Підприємництво та фінансові знання».
У 2025-2026 роках МОН введе до навчальної програми для 8 та 9 класів предмет «Підприємництво та фінансові знання».
Цю тему обговорювали під час конференції з фінансової грамотності FinLit Forum, у якій взяли участь представники МОН.
За словами голови Національного банку України Андрія Пишного, введення до шкільної програми предмету «Підприємництво та фінансові знання» є надзвичайно важливим і важливим кроком до розвитку фінансово здорового суспільства.
«Невдовзі близько 800 000 студентів по всій Україні щороку навчатимуться приймати стійкі фінансові рішення, раціонально розпоряджатися грошима, заощаджувати гроші, ефективно керувати своїми боргами, уникати шахрайства, ставити фінансові цілі та працювати над їх досягненням», – сказав Пішний.
Він також додав, що НБУ проводить багато заходів для дітей, створив Центр фінансових знань «Талан» для освітян і готовий надавати необхідну підтримку й надалі.
У свою чергу генеральний директор Директорату шкільної освіти МОН Ігор Хворостяний зазначив, що МОН постійно підтримує ініціативи, спрямовані на підвищення фінансових навичок дітей та молоді.
«Фінансові навички – це знання та навички, без яких важко жити в сучасному світі. До недавнього часу в школах цьому не приділяли належної уваги і давали уривчасті знання. З початком реформи «Нова українська школа» ситуація змінюється. Фінансова грамотність є наскрізною сферою навчання, починаючи з першого класу. Змалку діти вчаться планувати покупки, рахувати гроші, дізнаються, що можна збирати гроші, тобто відкладати покупки на майбутнє тощо. – сказав Хворостяний.
Він зазначив, що з восьмого класу в школах зможуть запроваджувати цілеспрямований курс фінансової грамотності, який передбачає опанування більш складних тем: взаємодія з банками, відкриття бізнесу, цінні папери тощо.
Конференція FinLit Forum відбулася за підтримки USAID, яке вже понад 10 років допомагає реалізовувати проекти з розвитку фінансових навичок в Україні.
Форум, організований Національним банком України, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерством освіти і науки України за підтримки проекту USAID «Інвестиції для сталого бізнесу», відбувся в рамках заходів, присвячених Світовій Тиждень грошей.
[ad_2]
Надано з: Освіта UA