Ще один комітет ВР підтримав законопроєкт про навчальні стипендії – Освіта.UA

[ad_1]

Інший комітет Верховної Ради підтримав законопроект про освітні стипендії

Комітет молоді та спорту рекомендує прийняти за основу законопроект про освітні стипендії

Комітет Верховної Ради з питань молоді та спорту рекомендує Взяти за основу Верховна Рада Білл щодо фінансування вищої освіти та надання адресної державної допомоги її отримувачам.

Під час обговорення проекту акта члени Комісії зазначили, що в цілому підтримують реформування бюджетної системи фінансування вищої освіти громадянами, зокрема розширення джерел фінансового забезпечення вищої освіти.

Водночас члени комісії висловлюють стурбованість пропозицією відмовитися від визначення обсягу державного замовлення на законодавчому рівні.

У комісії зазначають, що це може призвести до значного скорочення кількості кандидатів, які здобувають вищу освіту за рахунок державного замовлення.

Як наслідок, існує ризик того, що значна кількість молодих людей, як тих, що виїхали за кордон, так і тих, хто зараз перебуває в Україні, почнуть навчатися не в укр. університети Україна .

На думку членів Комісії, пропозиція щодо зміни норми ст. 44 ЗУ «Про вищу освіту», якою передбачено нарахування додаткового бала за особливі успіхи особам, які входять до складу збірних команд України на міжнародних студентських олімпіадах або є переможцями ІV етапу Всеукраїнських студентських олімпіад. з базових предметів або є учасниками олімпійських, паралімпійських та деолімпійських ігор, замінити норму про те, що особливості обчислення конкурсного балу таких учасників можуть визначатися виходячи з умов вступу.

Члени комітету також погодилися з позицією Головної науково-експертної ради, яка не підтримала пропозицію щодо надання адресної державної підтримки на навчання та соціальних стипендій залежно від матеріального стану та майнового стану сім’ї.

Як випливає з обговорення законопроекту, члени Комітету ВРУ з питань молоді та спорту вважають, що зазначені зауваження необхідно врахувати при підготовці законопроекту до другого читання.

Як відомо, уряд анонсував цьогоріч запровадження субвенції на вищу освіту.

За підрахунками МОН, 58 тис. кандидати можуть отримувати державні субсидії на оплату вищої освіти.

Планується, що розмір стипендії для здобуття вищої освіти становитиме від 15 до 50 тис. грн.

На стипендію зможуть претендувати кандидати, які за результатами тестування наберуть не менше 150 балів з двох предметів (НМТ складається з 4 навчальних предметів).

Стипендії будуть призначені студентам денної форми навчання.

При цьому студенти, які отримають право на стипендію, зможуть обрати будь-яку спеціальність та ВНЗ для навчання.

МОН вже повідомило, що держзамовлення буде збережено на спеціальності, в яких є суспільна потреба – безпека і оборона, державний сектор, медицина, мистецтво, педагогіка.

Держзамовлення буде збережено і щодо спеціальностей з особливою підтримкою держави.

На початку лютого парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про впровадження грантової системи.

Приєднуйтесь до каналу, щоб отримувати оперативну інформацію про NMT та стартову кампанію Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ