Рада ухвалила Акт про індивідуальні освітні траєкторії учнів – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. Рада ухвалила Акт про індивідуальні освітні траєкторії учнів – Освіта.UA

Рада прийняла Акт про індивідуальну форму навчання учнів

Студенти зможуть індивідуалізувати свій навчальний шлях за допомогою міждисциплінарних програм

Верховна Рада затвердила закон щодо формування індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення навчального процесу у вищій школі.

Важливим елементом комплексної трансформації системи вищої освіти є право.

За даними МОН, учні зможуть індивідуалізувати свій освітній шлях за міждисциплінарними освітніми програмами.

Закон допускає модель «виходу в галузь» через міждисциплінарну освітню програму, яка передбачає вибір конкретної спеціальності не відразу, а після одного-півтора років навчання у ВНЗ.

Також на рівні бакалавра будуть міждисциплінарні освітні програми (профільні або міжпрофільні), які відповідатимуть специфічним вимогам регіонів та роботодавців.

Студенти зможуть скористатися більш гнучкими тарифами та заощадити на умовах навчання. Студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання в університеті: закінчити 4-річний бакалаврат за три роки або поєднувати навчання з роботою та набрати необхідні 240 балів ECTS за 6-8 років.

Учасники академічної мобільності зможуть визнавати результати навчання, отримані через формальну, неформальну та інформальну освіту. Це особливо важливо для тих студентів, які поєднують навчання в українських університетах і за кордоном. Для цього буде створено відповідний наказ.

Також очікується, що університети отримають більшу автономію та зможуть самостійно визначати інструменти для досягнення стандартних компетенцій на нерегульованих спеціальностях, що наблизить українську систему вищої освіти до європейських стандартів. Буде більше факультативних дисциплін.

Для регульованих спеціальностей, таких як право, медицина, правоохоронна діяльність тощо, будуть деталізовані вимоги до компетенції та результати навчання. Для цих спеціальностей існують державні кваліфікаційні іспити.

У найближчі місяці стандарти вищої освіти оновлять і зроблять більш вибірковими, що посилить конкуренцію в університетах.




Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ