Презентували Стратегічний план діяльності МОН Світовому банку та партнерам із розвитку МОН Укріїни

Свіжі Новини за останній час:

13 й 14 березня міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та перший заступник міністра освіти і науки Євген Кудрявець зустрілися з партнерами з розвитку: Світовим банком, UNICEF, UNESCO, USAID, United Nations, UN Women Ukraine, Global Partnership for Education, Save the Children, Education Cannot Wait, представниками Японії, Фінляндії, Швеції, Німеччини, Канади, а також компаній Apple, Google та Microsoft.

Для міжнародних партнерів ми представили «Стратегічний план діяльності Міністерства освіти і науки України до 2027 року» й освітній портфель Світового банку, зосереджений на концепції нового проєкту «Вдосконалення результатів освіти в скрутний час» (LEARN) та оцінюванні збитків під час повномасштабного вторгнення (RDNA3), узгоджений зі Стратегічним планом діяльності МОН до 2027 року.

Події останніх років: пандемія та повномасштабне вторгнення — негативно вплинули на стан сфери освіти і науки в Україні. Перед МОН постали такі ключові виклики: втрата людського капіталу, зруйнована інфраструктура, потреба в трансформації змісту та організації освітнього процесу й наукової діяльності, проблеми, пов’язані з фінансуванням освіти і науки.

Унаслідок повномасштабного вторгнення:

  • 515 дітей загинуло / 1180 дітей поранено;
  • зруйновано 365 закладів освіти / пошкоджено 3798 закладів освіти;
  • 17071 закладів освіти працюють у звичному режимі / 5455 — дистанційно / 4776 — змішано;
  • 63 об’єктів наукової інфраструктури зруйновано / 442 пошкоджено.

Пропрацьовуючи Стратегічний план до 2027 року, ми орієнтувалися на поліпшення умов для всіх учасників освітнього процесу: освітян і науковців, дітей, дорослих. Адже в центрі уваги насамперед — особистість на різних етапах життя.

Місією МОН є трансформація української освіти та стимулювання розвитку науки в Україні для інтелектуального, культурного і професійного розвитку особистості, формування якісного людського капіталу та згуртування суспільства для утвердження України як рівноправного члена європейської спільноти, розбудови ефективної інноваційної конкурентоспроможної економіки та забезпечення високих стандартів якості життя.

Ми прагнемо не лише відбудувати зруйновані заклади освіти та наукові установи, а й трансформувати зміст і сенси освіти загалом, забезпечити сталий безперервний розвиток системи освіти для відновлення та розбудови конкурентоспроможної та інноваційної України.

Ознайомитися детальніше зі Стратегічним планом діяльності МОН до 2027 року можете за покликанням.

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ