ПОСЛУГИ ПО ВСТУПУ ДО ВНЗ ПОЛЬЩІ

  1. Головна
  2. ПОСЛУГИ ПО ВСТУПУ ДО ВНЗ ПОЛЬЩІ

ПОСЛУГИ ПО ВСТУПУ ДО ВНЗ ПОЛЬЩІ

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

  • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
  • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
  • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
  • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

  • – Відмінно – 5.0
  • – Дуже добре – 4.5
  • – Добре – 4.0
  • – Посередньо – 3.5
  • – Задовільно – 3.0
  • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

  • – Хліб – 2-5 злотих
  • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
  • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
  • – Цукор – 5-6 злотих
  • – Філе куриці– 17-20 злотих
  • – Свинини – 13-18 злотих
  • – Макарони – 3-5 злотих
  • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

  • – Сніданок: 10-15 злотих
  • – Обід: 15-25 злотих
  • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

Найменування послуги Базовий Стандарт
ПІДГОТОВКА ДО ВСТУПУ У ВНЗ
1 Професійні консультації по системі вищої освіти в Польщі + +
2 Допомога у виборі ВНЗ та спеціальності з урахуванням побажань клієнта + +
3 Підбір польських ВНЗ – 4-5 навчальних закладів (по індивідуальному запиту Клієнта) + +
4 Консультації по формуванню пакета документів для подачі у ВНЗ + +
ВСТУП ДО ВНЗ
5 Перевірка отриманого від Клієнта пакета документів на правильність оформлення + +
6 Електронна реєстрація Абітурієнта в обраний ВНЗ + +
7 Запис на іспити, якщо вони передбачені умовами вступу до ВНЗ + +
8 Організація виїзду на іспити в Польщу + +
9 Підготовка та оформлення документів для подачі в обраний ВНЗ + +
10 Проставлення апостилю + +
11 Нострификація (якщо вимагається) + +
12 Переклад документів на польську мову у польського присяжного перекладача + +
13 Подача документів у ВНЗ + +
14 Переписка та переговори з ВНЗ з питань вступу конкретного кандидата + +
15 Контроль термінів прийому та розгляду документів ВНЗ +
16 Оперативне реагування на будь-які додаткові запити від ВНЗ + +
17 Отримання документів про зарахування та передача їх Клієнту + +
ВІЗОВИЙ СУПРОВІД
18 Консультації по оформленню студентської візи: перелік документів, вимоги до документів, строки отримання візи, адреси та контакти Консульств і Візових Центрів, формування пакету документів +
19 Перевірка пакета документів перед подачею на візу +
20 Допомога в оформлені страхового поліса для виїзду за кордон: акредитовані страхові компанії, вимоги до поліса, детальний інструктаж по використанню страхового поліса при настанні страхового випадку +
ДОПОМОГА У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ ПРОЖИВАННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ
21 Бронювання житла для студента: гуртожитки від ВНЗ, приватні гуртожитки +
22 Надання контактів Агенцій нерухомості для оренди житла +
ПІДГОТОВКА ДО ВИЇЗДУ НА НАВЧАННЯ
23 Консультації по відкриттю карти тимчасового перебування: надання переліку документів для подачі на Карту, вимоги до документів, адреси ужондів, контакти перекладачів +
24 Докладний інструктаж (пам’ятка) перед від’їздом на навчання в Польщу про важливі моменти перебування в Польщі +
25 Організація виїзду і супровід студентів на навчання в Польщу +
ПЕРЕБУВАННЯ У ПОЛЬЩІ
26 Видача сім-карти польського мобільного оператора з 5 злотими на рахунку +
27 Проведення інформаційних зборів по приїзду на навчання; регулярний зв’язок зі студентами з метою виявлення питань, необхідних для оперативного вирішення +
28 Допомога у відкритті рахунку в польському банку для студента (для повнолітніх) +
29 Інформаційний супровід з питань подачі документів на Карту Побиту +
30 Допомога в оформлені прописки, Pesel +
31 Інформаційна підтримка протягом навчання в Польщі нашими кураторами та представниками, до яких студенти можуть звертатися з питаннями, які виникають +
ВАРТІСТЬ, євро 450 600-650

 

600-650 євро – вступ на бакалавріат: 600 євро – приватний ВНЗ, 650 євро – державний ВНЗ

650 євро – вступ на магістратуру,

700 євро – для кандидатів з Картою Поляка

Розрахунок проводиться 3-ма платежами, відповідно певному період роботи:

1) Реєстраційний внесок – 5000 гривень, оплачується при підписанні Договору (не пізніше трьох діб з дня підписання Договору);

2) Оплата за роботу з документами – 10000 гривень, оплачується коли починаються реєстрації та робота з документами (травень-червень);

3) Кінцевий платіж, розраховується за формулою (600/650/700 х курс – 15000 грн., де 600/650/700 – повна вартість послуг, курс – комерційний курс євро на дань розрахунку, 15000 грн. – сума, що оплачена на перших двох етапах розрахунку).

Додаткові фінансові витрати під час вступної кампанії описані в розділі ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК ВИТРАТ

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ