[ad_1]
Міністерство освіти і науки затвердило Порядок набору до вищих навчальних закладів у 2024 році.
Документ регламентує порядок набору на бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора мистецтвознавства.
Як і в попередні роки, вступ відбуватиметься через електронний кабінет вступника.
З 1 липня розпочнеться реєстрація електронних реєстраційних кабінетів. Їхня робота триватиме протягом усієї призовної кампанії, тобто до 31 жовтня 2024 року.
Цьогоріч загальну кількість заяв, які кандидати зможуть подавати під час призову кампанії, скорочено до п’ятнадцяти: п’ять заяв на бюджет та максимум десять заяв на закупівлі.
Ступінь бакалавра
Згідно з документом, для вступу на бакалаврат до вишів кандидати мають надати результати національного багатопредметного тестування.
Національне багатопредметне тестування складається з двох блоків по два предмети: три обов’язкові предмети – українська мова, математика, історія України – та один на вибір учасника – українська література, географія, біологія, фізика, хімія, іноземні мови. (англійська, німецька, французька, іспанська).
Окрім результатів ЗНО 2024, кандидати також зможуть використовувати результати ЗНО 2022, 2023 або результати ЗНО 2021.
Учасники творчих та спортивних спеціальностей, крім результатів НМТ, мають пройти творчий конкурс.
Вступникам за ступенем молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра та фахового молодшого бакалавра з окремих галузей знань цього року буде надано можливість скласти один фаховий вступний іспит і зарахувати його результати при вступі.
Скласти іспит EFFV зможуть учасники галузей знань «Менеджмент та адміністрування», «Аграрні та харчові науки», «Менеджмент та державне управління», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Економіка».
Для таких учасників бал EFVV враховуватиметься у формулі для розрахунку результату змагань на додаток до балу NMT, якщо учасник зареєстрований для його отримання.
Цього року збережено всі пільгові категорії, на них поширюватимуться спеціальні умови вступу до вишів.
Судова влада
Для вступу до магістратури всі учасники складають один вступний іспит (EVI).
Він міститиме два блоки: тест загальних академічних компетентностей (OWU) та тест з іноземної мови (англійська, німецька, французька, іспанська на вибір абітурієнта).
Крім того, для вступу на спеціальність з дев’яти галузей знань також необхідно буде скласти єдиний вступний іспит на професійну посаду (ЄФВВ).
EFVV призначений для людей, які планують вивчати такі галузі знань: «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Менеджмент та адміністрування», «Право», «Менеджмент та державне управління» та «Міжнародні відносини», «Освіта». / Педагогіка» (крім «Фізична культура і спорт»), «Інформаційні технології» та «Сфера послуг».
Абітурієнти галузей знань «Журналістика», «Менеджмент та державне управління» та «Сфера послуг» зможуть обрати один із восьми предметів за вибором.
Інші кандидати на магістратуру складатимуть предметні іспити відповідно до обраної ними спеціальності.
Конкурсна діяльність здобувачів ступеня бакалавра
Документом передбачено, що конкурсний бал при вступі обчислюватиметься шляхом переведення балів, отриманих за результатами тестування з кожного предмета, у бал за 200-бальною шкалою.
Для всіх предметів, що іспитуються при вступі на кожну спеціальність, встановлюються вагові коефіцієнти.
До конкурсу на бюджетні місця будуть допущені учасники, які наберуть за конкурсом не менше 130 балів, але ця умова не поширюватиметься на учасників, які є дітьми загиблих захисників України.
Конкурсний результат учасників галузей знань «Право», «Менеджмент та державне управління», «Міжнародні відносини», спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я» не може бути нижче 150 балів.
Для всіх інших спеціальностей мінімальна кількість балів для допуску до конкурсного відбору повинна бути визначена навчальним закладом у своїх Правилах прийому на роботу.
Умови вступу на бакалаврат
Прийом заявок для учасників розпочинається 19 липня та закінчується 31 липня о 18:00.
Реєстрація заявок на участь у співбесідах та творчих конкурсах здійснюється:
- для прийняття бюджету 3 липня по 18:00 10 липня;
- тільки для введення договору – до 18:00 25 липня.
Співбесіди та творчі конкурси для заявок на всі джерела фінансування проходять у кілька потоків з 8 по 19 липня включно, для заявок лише за запитом – до 31 липня.
Створення рейтингових списків учасників, надання рекомендацій щодо зарахування та оприлюднення списку рекомендованих на бюджет відбувається не пізніше 5 серпня.
Рекомендовані учасники повинні відповідати державним або регіональним вимогам щодо відповідності контракту до 18:00 8 серпня.
Набір учасників на бюджет відбувається не пізніше 10 серпня, на закупівлі – не пізніше 30 серпня.
Переведення осіб, зареєстрованих на навчання за контрактом, на наявні бюджетні місця – не пізніше 17 серпня.
Рекомендації щодо набору та оприлюднення списку рекомендованих кандидатів на укладання договорів на відкритих та безстрокових торгах будуть подані не раніше 9 серпня.
Середній бал за освіту та документ про коефіцієнти
У вступній кампанії 2024 року не використовуватимуться коефіцієнти середнього балу та сільської місцевості.
При цьому планується застосовувати галузевий коефіцієнт, який використовуватиметься для підтримки учасників з пріоритетним вибором (першої та другої пріоритетності) однієї зі спеціальностей, на які поширюється спецпідтримка.
Також планується використовувати регіональний коефіцієнт, якщо учасник подає заяву на вступ у регіон, який держава вказала як потребуючий підтримки.
Інтегральний ваговий коефіцієнт також буде застосовано до результатів кожного предмета NMT. Суть використання цих коефіцієнтів полягає в наданні більшої ваги результатам з предметів НМТ при вступі на спеціальність, пов’язану з цим предметом.
Умови вступу до магістратури
Реєстрація заявок учасників на участь у конкурсному відборі розпочинається 1 серпня та закінчується 22 серпня о 18.00 год.
Реєстрація заяв для участі в співбесіді замість ЄВІ, фаховому іспиті замість ЄФВВ розпочинається 1 липня і закінчується о 18:00 напередодні останнього дня складання відповідних вступних випробувань.
Співбесіди при прийомі на роботу замість ЄВІ, профогляди, профогляди замість ЄФВВ проводяться з 17 по 28 липня.
Фаховий іспит для осіб, які беруть участь у конкурсному відборі лише за бажанням, проводиться з 1 серпня до 18:00 16 серпня.
Створення рейтингових списків кандидатів, надання рекомендацій щодо зарахування та оприлюднення списку кандидатів, рекомендованих на бюджет, відбудеться не пізніше 24 серпня.
Зазначені учасники мають виконати вимоги щодо реєстрації до 18:00 26 серпня.
Набір кандидатів на бюджетне навчання відбувається 27 серпня (на замовлення ПАН за спеціалізацією 281 «Менеджмент і державне управління» – 30 серпня), на контракти – не пізніше вересня. 30.
Переведення осіб, зареєстрованих на навчання за контрактом, на наявні бюджетні місця – не пізніше 31 серпня.
Рекомендації щодо набору та оприлюднення списку рекомендованих кандидатів на укладання договорів на відкритих та безстрокових торгах подаються не раніше 28 серпня.
ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ОЗНАЙОМЧОЇ КАМПАНІЇ
Приєднуйтесь до каналу, щоб отримувати оперативну інформацію щодо ЗНО та призовної кампанії Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.
[ad_2]
Надано з: Освіта UA