Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

[ad_1]

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо перелік найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

Кандидати до університетів з творчими спеціалізаціями не складатимуть НМТ. Аби потрапити у мистецтво та спорт, випускникам IX та XI класів та всім бажаючим необхідно пройти творчий конкурс у ВНЗ, до якого вони збираються вступати.

Українським студентам потрібно понад 100 тисяч гаджетів. За словами Оксена Лісового, зараз близько 600 тис. дітей навчаються онлайн, ще 900 тис. – у змішаному форматі. Тому студентам потрібні гаджети для дистанційного навчання.

Творчий конкурс є ключовим для вступу на мистецькі програми. Результати творчого конкурсу матимуть найбільший вплив на вибір учасників, складаючи 60% балів конкурсу. Бали NMT відіграватимуть меншу роль у формуванні вступного балу: 10% для кожного предмета.

В Україні створено ринок продажу сертифікатів учителів. Освітній омбудсмен зазначає, що одні вчителі відкрито погоджуються придбати сертифікат, а інші пропонують свої послуги та погоджуються на т.зв. “співпраця”.

Учасники NMT можуть зареєструватися через додаток «Дія». Майбутні учасники загальнонаціонального мультитесту можуть створити особистий кабінет за допомогою мобільного додатку «Дія». У цьому випадку при реєстрації на NMT-2024 окремо в електронний кабінет необхідно завантажити лише документ про освіту.

МОН оголосило мораторій на реорганізацію вишів. МОН тимчасово не пропонуватиме Раді рішення щодо реорганізації мережі університетів. Прийнято відповідне рішення щодо підготовки кандидатів та університету до вступної кампанії.

Результати атестаційного тестування вчителі отримали в електронних кабінетах. Учителі української мови та літератури, математики та початкових класів, які цього року проходять атестацію, отримали в своїх електронних кабінетах результати атестаційного ЗНО.

В результаті реформи університети змагатимуться за студентів. У МОН зазначають, що суть реформи фінансування вищої освіти полягає в тому, що університети не отримуватимуть гроші від держави, а повинні будуть переконувати абітурієнтів у тому, що їм потрібно надавати стипендії.

Парламент зробив крок до запровадження освітніх грантів. Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про фінансування вищої освіти. Після ухвалення законопроекту в Україні запровадять систему стипендій, які призначатимуться студентам для покриття витрат на навчання.

МОН затвердило Порядок прийому на навчання до вищих навчальних закладів. У документі містяться дати проведення етапів вступної кампанії, формули розрахунку конкурсного результату, коефіцієнти з предметів НМТ та творчих конкурсів, таблиці переведення балів НМТ в оцінки тощо.

Затверджено Порядок набору на навчання. У 2024 році можливий початок навчання у ВНЗ на бюджеті за результатами співбесіди, на підставі трудового договору за результатами супровідного листа. Замість співбесіди кандидати зможуть подати результати ЗНО/НМТ 2021-2024.

Державне замовлення в університетах переорієнтовано на потреби держави. За словами голови парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака, держава збільшить державне замовлення на ті спеціальності, які потрібні в нинішніх умовах.

Менше 20% випускників педагогічних вузів вступають у спеціальність. Щороку держава замовляє навчання 12,5 тис. осіб. вчителів, але лише 18-19% з них вступають у професію. Водночас реформа має вирішити одну з проблем – працевлаштування студентів-бюджетників.

Розширено перелік країн і міст, де проходитиме НМТ за кордоном. Україні вдалося домовитися з представниками інших країн про можливість організації NMT у Валенсії, Алкмарі, Амстердамі та Роттердамі, Кишиневі, Лондоні та Дюссельдорфі.

Сертифікаційні тести для вчителів 2024 року опубліковано онлайн. Освіта.ua пропонує всім охочим пройти тестування, яке проводять вчителі української мови та літератури, математики та початкових класів, під час першого етапу цьогорічної педагогічної атестації.

Ви можете приєднатися до магістратури за результатами EVI 2023 та 2024 років. Змін до екзаменаційних робіт у 2024 році немає, тому кандидати, які складали ЄВІ у 2023 році, але не використали свої результати або бажають повторно скласти іспит, можуть використовувати результати минулого року.

Документи про вашу освіту тепер доступні в додатку ДІЯ. Відтепер вступити до ВНЗ чи влаштуватися на роботу можна без ксерокопій документів, що підтверджують освіту – потрібен лише електронний документ про освіту.



[ad_2]
Надано з: Освіта UA