Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

[ad_1]

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо перелік найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

МОН не скасовуватиме НМТ щодо вступу на творчі спеціальності. Набір на художні та спортивні спеціальності проводитиметься за результатами НМТ. При цьому результати НМТ відіграватимуть меншу роль у формуванні попереднього результату, ніж творчий конкурс.

МОН оприлюднило стратегічний план своєї діяльності. Документ актуалізує пріоритети та цілі міністерства на період до 2027 року, зокрема щодо подолання викликів, пов’язаних з військовою агресією Російської Федерації, та виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.

70% учасників отримають державну підтримку. У майбутньому 30% студентів навчатимуться за бюджетний кошт, ще 40% отримуватимуть державну дотацію на оплату навчання. До 2027 року лише 30% студентів будуть платити повну вартість навчання.

Визначено країни та міста, де проходитиме NMT-2024. Іспити за кордоном проводяться для того, щоб українська молодь, яка проживає за кордоном, мала право навчатися у вітчизняних університетах. NMT планується провести в 33 країнах.

Україна отримає $18 млн на підтримку освіти. Глобальний фонд «Освіта не може чекати» розпочне багаторічну програму підтримки України. Програма передбачає підтримку інфраструктури, підвищення якості освіти та розвиток неформальної освіти.

Більшість Всеукраїнської олімпіади-2024 буде очною. Цього року IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з більшості шкільних предметів, який проводитиметься навесні, буде проходити в очній формі. Відповідне положення затвердило Міністерство освіти і науки.

Майже половина вчителів 5-6 класів не можуть пояснити суть реформи НУШ. 45% українських вчителів, які сьогодні працюють з учнями 5-6 класів Нової української школи, не можуть пояснити зміст реформи НУШ та її відмінності від старої системи освіти.

Якість педагогічної освіти в НУШ викликає сумніви, – дослідження. 86% педагогів вважають знання, отримані під час підвищення кваліфікації, для них достатніми, але результати дослідження свідчать про те, що знання, отримані вчителями, є недостатніми та несистемними.

Розпочато реєстрацію бажаючих взяти участь у НМТ. Реєстрація учасників відбувається дистанційно за допомогою спеціального сервісу на сайті УЦОЯО. Записатися на тестування можна до 11 квітня. Змінити надані дані можна буде до 15 квітня.

Знято заборону на позапланові перевірки шкіл. Позапланові контрольні заходи проводитимуться у разі виникнення загрози, що істотно негативно впливає на права, законні інтереси, життя і здоров’я учня, студента, вчителя, педагога.

Українським вчителям потрібні «готові рішення», дослідження ЗНО. Втома та виснаження вчителів дійшли до того, що вони потребують готових рішень, оскільки не мають ресурсів для реалізації творчих підходів до навчання та педагогічної автономії.

Пропонуємо допомогу учасникам НМТ у пунктах реєстрації. У різних регіонах України створено пункти допомоги учасникам НМТ, яким знадобиться консультація під час реєстрації. Ви також можете звернутися в пункти реєстрації для отримання технічної підтримки.



[ad_2]
Надано з: Освіта UA