Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

[ad_1]

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо добірку найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

Українські студенти включені в систему польської освіти. З нового навчального року в Польщі планують запровадити зміни щодо залучення українських дітей до польської системи освіти. Нині 150 тисяч дітей з України перебувають поза системою польської освіти.

МОН створить умови для вивчення мов нацменшин. Міносвіти розробило План заходів щодо створення умов для підвищення якості освіти державною мовою та мовами корінних народів і національних меншин (громад) у школах.

Деякі випускники коледжів вступатимуть до університетів з результатами EFVV. Молодші спеціалісти, молодші бакалаври та молодші фахові бакалаври окремих напрямків зможуть складати один вступний іспит на професійну посаду та зараховувати його результати при вступі на навчання.

Google запрошує вчителів та викладачів на цифровий курс. Вчителі та викладачі навчальних закладів та всі бажаючі освітяни мають можливість взяти участь у курсі «Цифрові навички для освіти з Google». Учасники отримають сертифікат про проходження окремого тренінгу або всього курсу.

В Україні оголосили результати конкурсу підручників для VII класу НУШ. В Україні оголосили результати конкурсу підручників для учнів 7 класу Нової української школи. Про це 7 березня повідомили на YouTube-каналі Інституту модернізації змісту освіти.

Уряд планує припинити фінансування шкіл з малою кількістю учнів. Кабінет міністрів планує з 1 вересня 2025 року заборонити фінансування закладів освіти з кількістю учнів менше 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року – менше 60 учнів.

У МОН зазначають, що ради вишів мають сприяти реформам. У МОН наголошують, що наглядові ради в університетах мають змінитися, щоб реально впливати на автономію університетів і сприяти реформуванню вищої освіти.

Міністерство освіти і науки планує об’єднати слабші виші з сильнішими. За словами заступника міністра Михайла Винницького, враховуючи нинішню демографічну ситуацію, очевидно, що з часом слабші університети будуть змушені приєднуватися до сильніших.

В Україні можуть запровадити базову військову підготовку для молоді. Законопроект про вдосконалення окремих питань мобілізації, який готується до другого читання, передбачає запровадження базової військової підготовки для громадян чоловічої статі віком від 18 до 25 років.

Міністерство освіти, культури та спорту оголосило конкурс на заміщення кількох ректорів. Змагання проходитимуть у НУБІП, Полтавському технічному університеті, Чернівецькому національному університеті, Острозькій академії та Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій.

Освітні гранти сприятимуть покращенню мережі вишів, – Гриневич. За словами колишнього міністра освіти і науки, запровадження стипендіальної системи покаже, які виші пропонують таку якість освіти, що кандидати будуть до них претендувати.

МОЗ спільно з МОН оптимізують мережу медичних вишів. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, окрім безпосередньо профільних вишів, лікарі можуть навчатися у медичних школах у складі великих класичних університетів.

Заочне навчання не обмежуватиметься лише участю в сесії. МОН планує збільшити кількість віртуальних годин спілкування викладачів і студентів, а також запровадити перевірку знань студентів на середньому рівні, а не залишати все на сесії.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ