Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

[ad_1]

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо перелік найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

Документи про освіту будуть доступні в Акції. Незабаром у застосунку Дія з’явиться інформація про освітні документи українців. У Мінцифри зазначають, що відтепер при прийомі на роботу не потрібно буде зберігати паперові документи про освіту та робити ксерокопії.

Чверть українських студентів змушені навчатися дистанційно. У воєнний час дистанційне навчання залишається актуальним для значної кількості дітей. Зараз в Україні 24% дітей навчаються дистанційно, найбільше у східних та південних областях.

Атестація педагогічних працівників розпочнеться 9 березня. На сайті Українського центру оцінювання якості освіти в кабінетах уже розміщені супровідні листи для учасників тестування. У запрошенні вказується адреса екзаменаційного центру та дата і час проведення іспиту.

Деякі діти в Україні здобувають «умовну» освіту – наукову. Діти, евакуйовані в тил України або перебувають за кордоном, часто отримують таку «умовну освіту» через труднощі адаптації на новому місці.

Згідно з дослідженням, винахідливість вчителів низька. Зараз ресурси українських вчителів невеликі, тому необхідно надавати вчителям психологічну підтримку та дбати про їх психічне здоров’я, щоб вони могли працювати з дітьми.

Молоді вчителі складають 5% від усіх учителів. Відсоток молодих учителів віком до 25 років зі стажем педагогічної роботи від 1 до 3 років становить 5%. Водночас вчителів зі стажем понад 20-30 років втричі більше. Середній вік вчителя 46 років.

Інший комітет Верховної Ради підтримав законопроект про освітні стипендії. Комітет ВРУ з питань молоді та спорту рекомендує прийняти за основу законопроект про фінансування вищої освіти та надання адресної державної допомоги її випускникам.

Дати пілотного тестування PISA визначено у 2024 році. З 8 квітня по 6 травня в Україні проходитиме пілотний етап міжнародного дослідження RISA-2025. Перелік навчальних закладів, які стануть учасниками пілотного етапу ОДА-2025, буде сформовано до 4 березня.

Професія вчителя потребує постійного вдосконалення, – Гриневич. За словами екс-міністра, щоб вчитель був у курсі подій і розумів, як реагувати на зміни, йому потрібне постійне натхнення та вдосконалення.



[ad_2]
Надано з: Освіта UA