Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

[ad_1]

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо перелік найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

Для всіх предметів NMT опубліковано демонстраційні онлайн-тести. Освіта.ua пропонує учасникам можливість взяти участь в онлайн-демонстраціях НМТ з усіх предметів, запланованих на цей рік. Усі тести розроблені фахівцями УЦОЯО та подібні до тестів, які будуть запропоновані учасникам НМТ.

Система освітніх стипендій у майбутньому охоплюватиме й інші рівні освіти. У разі ухвалення відповідних змін цього року буде запроваджено систему стипендій для покриття витрат на навчання здобувачів бакалаврату. У наступні роки ця практика буде поширена на інші рівні освіти.

Українські вчителі зможуть отримати підтримку супервайзерів. Українські школи надаватимуть професійну допомогу вчителям у сфері середньої освіти. Метою супервізії є підтримка вчителів школи відповідно до вимог професійно-освітніх стандартів.

Профтехніки подали 202 заявки на створення сучасних майстерень. Третина українських профтехніків візьме участь у цьогорічній державній програмі «Майстерня №100». Експертна комісія відбере близько 80 майстерень, які отримають державне фінансування.

Реєстрація на NMT розпочнеться 14 березня. Міністерство освіти і науки затвердило календарний план НМТ на 2024 рік. Реєстрація для участі в національному багатопредметному ЗНО розпочнеться 14 березня і триватиме до 11 квітня включно.

Переведені виші мають зберегти свою ідентичність, сказала Верещук. За словами віце-прем’єр-міністра, деякі університети мають питання щодо продовження роботи в нових умовах. Іноді це стосується можливості приєднатися до інших університетів.

Втрати освіти за два роки війни оцінюють у 5,5 мільярдів доларів. Згідно з результатами міжнародних досліджень, освітні втрати українських студентів з початку війни оцінюють у 5,5 млрд доларів. Однак ця кількість буде збільшуватися протягом життя цих студентів, що негативно вплине на їхні доходи.

Вартість відновлення очного навчання оцінили в 13,9 млрд доларів. Потреби, пов’язані з реконструкцією інфраструктури та відновленням якісної очної освіти в Україні, оцінюють міжнародні організації в 13,9 млрд доларів США протягом наступних 10 років.

Україна передала європейцям бюлетень про викладання історії України в ЄС. Україна надала Обсерваторії з викладання історії в Європі бюлетень, присвячений історії України, що має сприяти ширшому й об’єктивнішому трактуванню історії України в підручниках інших країн.



[ad_2]
Надано з: Освіта UA