Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

[ad_1]

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо перелік найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

Який результат НМТ необхідний для зарахування до бюджету. На сайті Vstup.OSVITA.UA ви можете ознайомитися з інформацією про кількість балів ЗНО, необхідних для вступу на бюджетну форму навчання до будь-якого вищого навчального закладу України.

Чверть українських студентів хочуть виїхати за кордон і навчатися. Результати опитування молодих людей віком від 14 років свідчать, що чверть з них (26%) хочуть виїхати за кордон, а ще 20% не визначилися з цим.

Страх повітря є основною перешкодою для навчання. Учні, батьки та вчителі вважають боязнь повітря головною перешкодою у навчанні дітей шкільного віку. Однак серед педагогічної спільноти 75% вчителів називають тривогу головною перешкодою для навчання.

До 1 вересня МОН визначить заклади, у яких проходитиме пілотна програма ФО. У 2024 році МОН створить мережу та відбере школи, які стануть ліцеями та візьмуть участь у пілоті вищої спеціалізованої школи. У пілоті візьмуть участь учні 10 класу.

Опубліковано демонстраційні версії тестових завдань НМТ з усіх предметів. За структурою, типом завдань та часом виконання тести подібні до тих, які будуть використовуватися при відборі кандидатів для вступу на освіту бакалавра.

МОН озвучило розмір освітніх стипендій щодо результату НМТ. Розмір субвенції на вищу освіту становитиме від 15 до 50 тис. грн. На стипендію зможуть претендувати кандидати, які за результатами НМТ матимуть не менше 150 балів з двох предметів.

МОН МОН оприлюднило орієнтовні критерії модернізації мережі університетів. При модернізації мережі та підключенні її до більш потужних університетів буде враховано чисельність населення міста, в якому розташований університет, і кількість студентів у навчальному закладі.

Освітній омбудсмен пропонує знизити клас вчителя за булінг. Йдеться про можливість зниження кваліфікаційної категорії та позбавлення педагогічного звання в разі притягнення вчителя судом до кримінальної відповідальності за мобінг та мобінг.

МОН розширить перелік екзаменаційних предметів для вступу до магістратури. Кафедра планує розширити обсяг предметів єдиного вступного випробування до магістратури. Відповідні зміни внесено до проекту Порядку набору на навчання у вищих навчальних закладах.

Набув чинності порядок проведення НМТ у 2024 році. Документ визначає основні принципи підготовки та проведення ЗНО для оцінювання результатів навчання випускників, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Для деяких учасників МОН планує підвищити мінімальний конкурсний бал. Факультет планує збільшити мінімальну кількість конкурсних балів для вступу на деякі спеціальності. Відповідні стандарти включено до проекту Порядку набору на навчання у вищих навчальних закладах.

Перераховано спеціальності, за якими буде збережено держзамовлення. Після ухвалення законодавчих змін, які передбачають реформу фінансування освіти, зміниться кількість спеціальностей, за якими 100% покриття вартості навчання.

Стипендії для здобуття вищої освіти можуть отримати 58 тисяч осіб. У Міністерстві освіти і науки МОН України підрахували, що за умови збереження фінансування вищої освіти на бюджет зможуть вступити 49 тисяч абітурієнтів, понад 58 тисяч – отримувати державні стипендії.

Школа має подолати невротизм навчання, зазначив міністр. За словами Оксена Лісового, школа має подолати невротизм навчання, коли вчителі та діти найбільше бояться помилитися. Навчання в школі – це частина життя, в якій люди мають право на помилку.

НУШ у 5-7 класах “впав” через непідготовленість вчителів, – Лісовий. Проблеми перевантаження та відриву від практичної частини зосереджені більшою мірою в початковій школі НУШ, яка певною мірою «висить» через непідготовленість вчителів.

Школи самі визначатимуть дату закінчення навчального року. Школи самі визначатимуть дату закінчення занять і день останнього дзвоника. Про це повідомили в Міністерстві освіти, культури і спорту після повідомлень ЗМІ про завершення тренувань 28 червня.

Цього року буде запроваджено стипендіальну систему оплати вищої освіти, – Шмигаль. За словами прем’єр-міністра, цього року відбудеться масштабна реформа вищої освіти. Зміниться перелік спеціальностей, за які платитиме держава, та правила підтримки студентів.



[ad_2]
Надано з: Освіта UA