Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

[ad_1]

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо перелік найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

Розпочато реєстрацію електронних кабінетів учасників. В Україні запущено послугу створення електронних кабінетів для вступників до ВНЗ, які вступають на навчання за фаховим бакалавром, бакалавром та магістратурою.

Кандидати після 9 класу можуть подавати документи на вступ до вищих навчальних закладів. Абітурієнти закладів професійної початкової освіти, які розпочинають навчання після 9 класу, тобто на базі базової середньої освіти, можуть подати заяви в своїх електронних секретаріатах.

Уряд збільшив державне замовлення на деяких спеціалістів. Розвиток державних закупівель відбуватиметься у сферах охорони здоров’я, військових наук, національної безпеки, державного управління та адміністрування, транспорту та будівництва, легкої промисловості тощо.

Усі учасники НМТ отримали офіційні результати в електронних кабінетах. Люди, які пройшли тестування в період з 18 травня по 25 червня, отримали результати тестування за шкалою 100-200 балів. Наразі кандидати можуть отримати Інформаційну картку, необхідну для вступу до вищого навчального закладу.

Деякі учасники НМТ отримали бали з кількох предметів. У зв’язку з виявленням помилок у тестових завданнях деяким учасникам тестування перерахували підсумкові результати ЗНО з української мови, математики, фізики та хімії.

В університетах і коледжах створено центри допомоги абітурієнтам. У центрах кандидати можуть отримати допомогу в налагодженні електронного кабінету, подачі заяв на вступ в електронній формі, надісланні додаткових документів чи інформації, документів про освіту тощо.

МОН планує скасувати дистанційне навчання дітей внутрішньо переміщених осіб. Як повідомляє громадська організація «Донбас SOS», МОН підготувало проект постанови, в якому йдеться про те, що діти з числа внутрішньо переміщених осіб мають навчатися за денною або змішаною формою навчання за місцем фактичного проживання.

Результати учасників ЄВІ зміняться через помилки в ТЗНК. Згідно з рішенням УЦОЯО, у зв’язку з виявленням технічних помилок в тестах індивідуальних загальноосвітніх компетентностей результати іспиту будуть доведені до відома здобувачів магістратури та аспірантури.

Розпочато реєстрацію учасників на творчі конкурси та співбесіди. Учасники, які планують брати участь у творчих та спортивних спеціальностях, а також ті, хто має право пройти співбесіду замість результатів НМТ, повинні пройти цю реєстрацію.

Опубліковано консолідований рейтинг університетів України – 2024. Традиційний рейтинг ВНЗ України, створений Освіта.ua, включає загальний рейтинг, а також рейтинги визначення найкращих ПТУ та найкращих вишів регіонів України.

Уряд поекспериментує із запровадженням освітніх стипендій. Невдовзі Кабінет міністрів запровадить експеримент із фінансування вищої освіти у формі грантів. За результатами експерименту буде прийнято відповідний законопроект, який набуде чинності наступного року.

У школах Львова заняття розпочнуться 19 серпня. Новий навчальний рік львівські школи розпочнуть раніше звичайного. Рішення місцевої влади ухвалили через складну ситуацію з електропостачанням міста. Якщо взимку ситуація стабілізується, школи працюватимуть у звичайному режимі.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ