Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

[ad_1]

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо перелік найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

З вересня кількість перших класів не повинна перевищувати 24 учнів. З 1 вересня 2024 року кількість учнів у перших класах має бути обмежена до 24 учнів. Відповідний стандарт визначено в прикінцевих положеннях Закону про загальну середню освіту.

Учасники магістерської програми складатимуть іспити тривалістю від 1 до 3 днів. Здобувачі магістратури складатимуть один вступний і один фаховий вступний іспит тривалістю один, два або три дні залежно від кількості тестів.

Для вступників до магістратури будуть створені закордонні екзаменаційні центри. Основна сесія Єдиного вступного іспиту проходитиме у 9 країнах Європи, а Єдиного фахового вступного іспиту – у 7 країнах Європи.

Опубліковано рейтинг університетів за показниками Scopus. Освіта.ua опублікувала оцінку за показниками наукометричної бази Scopus. Результати оцінювання базуються на цитованості наукових статей, опублікованих навчальними закладами або їх фахівцями.

Уряд виділив майже 50 млн грн на створення майстерень у ПТУ. Оновлення відбудеться в рамках проекту, який допоможе бажаючим опанувати робітничі професії. Також проект допоможе забезпечити роботою не лише випускників ПТУ, переселенців та ветеранів.

Буде розроблена система екзаменування студентів під час навчання у ВНЗ. МОН продовжить тенденцію збільшення кількості державних іспитів на окремих етапах здобуття вищої освіти. Іспити стосуватимуться всіх рівнів освіти.

Цього року університети отримають від держави 19 млрд грн. З них 15 млрд грн буде спрямовано на фінансування стабільної діяльності, тобто в залежності від кількості студентів, які навчаються в університеті на бюджеті.

МОН розробляє програму фінансової освіти для дошкільнят. Програма спрямована на підвищення рівня фінансових знань підростаючого покоління в рамках впровадження Системи фінансової грамотності для дітей та молоді (віком від 5 до 18 років).

Завдання EVI з іноземної мови не виходять за межі рівня В1. За висновками фахівців УЦОЯО, рівень завдань з іноземної мови для здобувачів магістратури не дуже високий, але дає можливість працювати з іноземною літературою в майбутньому.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ