БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ, Політехніка Варшавська

  1. Головна
  2. БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ, Політехніка Варшавська

БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ, Політехніка Варшавська

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

  • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
  • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
  • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
  • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

  • – Відмінно – 5.0
  • – Дуже добре – 4.5
  • – Добре – 4.0
  • – Посередньо – 3.5
  • – Задовільно – 3.0
  • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

  • – Хліб – 2-5 злотих
  • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
  • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
  • – Цукор – 5-6 злотих
  • – Філе куриці– 17-20 злотих
  • – Свинини – 13-18 злотих
  • – Макарони – 3-5 злотих
  • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

  • – Сніданок: 10-15 злотих
  • – Обід: 15-25 злотих
  • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

БАКАЛАВРІАТ 

Факультет Спеціальність Кількість місць
Administracji i Nauk Społecznych Administracja 3
Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Budownictwo 1
Inżynieria Środowiska 1
Mechanika i Budowa Maszyn 1
Technologia Chemiczna 1
Chemiczny Biotechnologia 1
Technologia Chemiczna (profil ogólnoakademicki) 2
Elektroniki i Technik Informacyjnych Automatyka i Robotyka 1
Elektronika 2
Informatyka 2
Elektryczny Automatyka i Robotyka Stosowana 1
Elektrotechnika 3
Informatyka Stosowana 1
Elektromobilność 1
Fizyki Fizyka Techniczna 2
Fotonika 1
Geodezji i Kartografii Geodezja i Kartografia 1
Gospodarka Przestrzenna 1
Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Inżynieria Środowiska 3
Ochrona Środowiska 1
Inżynierii Chemicznej i Procesowej Inżynieria Chemiczna i Procesowa 1
Inżynierii Lądowej Budownictwo 3
Inżynierii Materiałowej Inżynieria Materiałowa 1
Kolegium Nauk Ekonomicznych i społecznych (Płock) Ekonomia 2
Matematyki i Nauk Informacyjnych Informatyka i Systemy Informacyjne 1
Matematyka 2
Inżynieria i Analiza Danych 1
Matematyka i Analiza Danych 1
Mechaniczny Technologiczny Automatyzacja i Robotyzacja Procesów Produkcyjnych 1
Mechanika i Budowa Maszyn 2
Papiernictwo i Poligrafia 1
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji 2
Mechaniczny, Energetyki i Lotnictwa Robotyka i Automatyka 1
Energetyka 1
Lotnictwo i Kosmonautyka 1
Mechanika i Projektowanie Maszyn 1
Mechatroniki Automatyka, Robotyka i Informatyka Przemysłowa 2
Inżynieria Biomedyczna 2
Mechatronika 2
Samochodów i Maszyn Roboczych Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych 2
Mechanika Pojazdów i Maszyn Roboczych 1
Mechatronika Pojazdów i Maszyn Roboczych 1
Transportu Transport 3
Zarządzania Inżynieria Zarządzania 1
Zarządzanie 1
Zarządzanie Bezpieczeństwem Infrastruktury Krytycznej 1

Дати реєстрації: 05.06.2023 – 06.07.2023

Умови вступу

У заявці кожен кандидат може вказати до 3 спеціальностей із наведеного вище списку, ранжованих відповідно до своїх уподобань, тобто на першій позиції той напрямок, який його найбільше цікавить, а потім наступні два

До закінчення реєстраційного періоду до заяви необхідно додати скани атестатів або інших документів, що підтверджують повну загальну середню освіту

Кандидати розглядатимуться в порядку набраних кваліфікаційних балів, за сумою оцінок із двох предметів: математики та предмета за вибором

Фізика, хімія та інформатика є факультативними предметами для всіх спеціальностей

Біологія може бути врахована при оцінюванні кандидатів на такі спеціальності: біотехнологія, просторовий менеджмент, біомедична інженерія, інженерія навколишнього середовища, охорона навколишнього середовища та хімічна технологія

Географія може бути врахована при оцінюванні кандидатів на наступні спеціальності: адміністрація, геодезія та картографія, просторовий менеджмент, інженерія довкілля та охорона навколишнього середовища

Для кандидатів на спеціальність «Адміністрація» також можуть бути враховані оцінки з історії та еквівалента з предмету «Громадянська освіта»

Якщо кандидат обрав спеціальності, які дають право враховувати оцінки з різних предметів, це буде враховано під час кваліфікаційного процесу та для нарахування кваліфікаційних балів будуть відібрані оцінки з найвищим балом

ПРИМІТКА

Для кандидатів з України беруть до уваги результати іспиту ЗНО/НМТ

Університет може відмовити в прийомі особам, у яких сума нарахованих балів нижча за узгоджену величину

Результати кваліфікації будуть оголошені 28 липня 2023 року

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЗНАННЯ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Кандидат на навчання польською мовою має підтвердити знання цієї мови мінімум на рівні B1. Сертифікатами про знання польської мови можуть бути:

a) свідоцтво про закінчення підготовчого курсу для навчання польською мовою, який проводять підрозділи, призначені міністром, відповідальним за вищу освіту,

б) сертифікат про знання польської мови на рівні не менше В1, виданий суб’єктом, уповноваженим Державною комісією з сертифікації володіння польською мовою як іноземною,

ІСПИТ НА СЕРТИФІКАТ МОЖНА СКЛАСТИ БЕЗПОСЕРЕДНЬО У ПОЛІТЕХНІЦІ 15-16 КВІТНЯ.

Реєстрація на іспит розпочинається 21 лютого і триває до 8 березня, але до вичерпання місць

c) атестат про закінчення середньої школи, виданий у системі польської освіти,

г) свідоцтво про закінчення середньої школи за кордоном, де навчання велося польською мовою

 

Оновлено 124.10.2023

Университеты Польши. Варшавский политехнический университет. Абитуриенты StudentWay во время презентации.

Безкоштовна Освіта, Політехника Варшавська

Оновлено11.05.2021

Studentway® Освіта в Європі- усі права захищено

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
Email
ОНЛАЙН ЧАТ