Освітні гранти сприятимуть покращенню мережі ВНЗ, – Гриневич – Освіта.UA

[ad_1]

Освітні гранти сприятимуть покращенню мережі вишів, - Гриневич

Запровадження освітніх стипендій покаже, які університети дають якіснішу освіту

Запровадження системи стипендій для покриття витрат на здобуття вищої освіти покаже, які університети пропонують таку якість освіти, що кандидати будуть до них претендувати.

Детальніше про це в коментарях Укрінформ – заявила екс-міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

На її думку, у разі внесення змін вибір абітурієнта буде вирішальним.

«Якщо він захоче навчатися в такому комунальному закладі, як столичний Університет імені Бориса Грінченка, то принесе нам свою стипендію. Ми не отримали державного замовлення. Ми могли використовувати лише регіональне замовлення. А стипендіальна система пропонує, незалежно від форми власності: державну, муніципальну, приватну – залежно від вибору абітурієнта, оплату навчання у обраному ВНЗ. Це також сприятиме покращенню мережі університетів. Бо своїм вибором кандидати фактично «голосують» за ВНЗ. Ця система, безсумнівно, покаже, які університети пропонують ту якість освіти, яку кандидати захочуть відвідувати».

Вона також підкреслила, що концептуально концепція стипендій для навчання студентів є правильною та прогресивною, але не повинна обмежувати доступ до вищої освіти.

«Ми маємо довести суспільству, що зміни не погіршать існуючі гарантії права на освіту та доступу до неї – як за її обсягом, так і за вибором громадян. Якщо суспільство отримає відповіді на питання: наскільки будуть захищені конкретні соціальні категорії людей, скільки студентів може бути охоплено державною субвенцією, воно підтримає зміни», – підкреслила Гриневич.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ