Осучаснюємо наукову освіту разом зі Смітсонівським інститутом МОН Укріїни

Свіжі Новини за останній час:

14 березня МОН уклало зі Смітсонівським інститутом США 5-річну Угоду про використання ліцензій освітніх програм у межах проєкту «Наука в класи». Документ підписали в Посольстві України за участю міністра освіти і науки Оксена Лісового, першого заступника міністра освіти і науки Євгена Кудрявця, заступниці секретаря з питань освіти Смітсонівського інституту Моніки Чізм та представників Смітсонівського центру наукової освіти, Смітсонівського інституту та Посольства України в США. 

Раніше, у червні 2023 року, був підписаний Меморандум зі Смітсонівським інститутом про співпрацю, проєктом «Наука в класи». Нині Міністерство розширює партнерство з інституцією. Інститут разом із МОН уже передали цифрові інструменти для навчання, ігри, симуляції та книжки, якими сьогодні користуються понад 45 000 учнів у 120 цифрових освітніх центрах України.

Також у межах реалізації Меморандуму заплановано дві ініціативи про підвищення спроможностей учителів створювати та викладати інтегровані уроки зі STEM-освіти. Реалізація полягатиме в перекладі посібника для вчителів та додаткових матеріалів для читання, а також збору боксів для того, щоб діти в інтерактивний спосіб пізнавали наукові принципи. Імплементація цього компоненту буде першим кроком для впровадження Смітсонівської «Науки в класи» в Україні. 

Проєкт «Наука в класи», покликаний зміцнити STEM-освіту в закладах дошкільної освіти, молодшій школі та 5-му класі за допомогою цікавих дослідів, експериментів та додаткових цифрових матеріалів. Освітні модулі допоможуть дітям легко опановувати науку, інженерію, технології та пізнавати світ завдяки практичним заняттям. Програми спрямовані на розвиток навичок критичного та обчислювального мислення; навчити дітей проводити дослідження, збирати й обробляти дані та робити висновки на власних спостереженнях і аналізі. 

Нова угода дає МОН право на переклад та адаптацію 24 освітніх модулів (навчальних програм) Смітсонівського інституту під стандарти Нової української школи для 1-5 класів і дошкільнят. Разом із модулями ми також отримаємо додаткові матеріали для читання, цифрові інструменти для навчання (гри та симуляції).

Відповідно до угоди МОН отримує матеріали Смітсонівського інституту безкоштовно на 5 років із можливістю продовження. Зараз МОН розробляє детальний план реалізації проєкту.

Довідково

Смітсонівський інститут (1846) — провідний освітньо-дослідницький комплекс. Він є найбільшим у світі музейним, освітнім і дослідницьким комплексом культурно-освітніх і наукових установ США. Раніше інститут долучався до створення Музею науки Малої академії наук України, з якою співпрацював з 2017 року, коли установу очолював чинний міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ