Оприлюднено проект Порядку набору до вищої освіти у 2024 році – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. Оприлюднено проект Порядку набору до вищої освіти у 2024 році – Освіта.UA

Оприлюднено проект Порядку набору до вищих навчальних закладів у 2024 році

Документ містить всю необхідну інформацію про особливості процесу набору на наступний рік

Міністерство освіти і науки оприлюднило проект Порядку набору на навчання у вищих навчальних закладах у 2024 році.

Документ містить всю необхідну інформацію щодо особливостей набору на наступний курс, умов та етапів набору на бакалавра та магістра для майбутніх кандидатів.

Вступ до вищої освіти передбачається за результатами національного багатопредметного іспиту.

Головним нововведенням стартової кампанії 2024 року стане збільшення кількості предметів NMT до чотирьох.

Обов’язкові іспити складатимуться з 3 предметів: українська мова, математика, історія України, а екзаменатор обиратиме один предмет із запропонованого списку: українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мови.

Кандидати на мистецькі та спортивні спеціальності, як це було й у минулі роки, проходитимуть не лише творчий конкурс, а й проходитимуть багатоетапне тестування.

Замість результатів ЗНО 2024 можна буде використовувати результати ЗНО 2022 чи 2023, результати ЗНО 2021 чи результати ЗНО.

Усі 2024 учасники братимуть участь у конкурсному відборі з однаковим підрахунком конкурсних балів.

До конкурсу на бюджетні місця будуть допущені кандидати, які наберуть за конкурсом не менше 130 балів (ця умова не поширюватиметься на кандидатів, які є дітьми загиблих захисників України).

На спеціальності «Право», «Менеджмент та державне управління», «Міжнародні відносини», «Фармація, промислова фармація», «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» конкурсний бал при вступі не може бути нижчим за 150 балів.

Для розрахунку конкурсного результату учасників будуть використовуватися вагові коефіцієнти предметів НМТ, які будуть збережені з 2023 року.

У призовній кампанії 2024 року не планується використовувати середні бали з раніше отриманих документів про освіту та сільський коефіцієнт.

Натомість, як і в 2023 році, застосовуватимуться регіональні та галузеві коефіцієнти.

У 2024 році збережуться пільги та пільгові категорії, зокрема для мешканців тимчасово окупованих територій. Водночас скасовано прийом без результатів ЗНО на контракт за спеціальностями, на які надається спеціальна державна підтримка.

Також скасовано прийом до магістратури з того самого джерела фінансування за тією ж спеціальністю у ВНЗ, яку закінчив випускник бакалавра поточного року, який проживає на тимчасово окупованій території, без ЄВІ та ЄФВВ.

Громадське обговорення документу триватиме до 31 січня. Зауваження та пропозиції можна надсилати електронною поштою (електронна пошта захищена).

ПРОЕКТ ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ
Надано з: Освіта UA