[ad_1]

В Україні зростає кількість людей, які вважають, що справи в країні йдуть не в тому напрямку
В Україні зростає кількість людей, які вважають, що справи в країні йдуть не в тому напрямку.
Це підтверджують загальнонаціональні результати голосувати про динаміку соціальних настроїв населення України, проведену компанією «Соціологічний рейтинг».
На думку 36% респондентів, справи в країні йдуть у правильному напрямку, а 45% вважають, що справи йдуть у неправильному напрямку. Ще 19% респондентів не змогли відповісти.
Після піку позитивних настроїв у 2022 році оцінка ситуації в Україні продовжує погіршуватися.
У результаті вперше з березня 2022 року негативна оцінка загального стану справ в країні переважає над позитивною.
Літні респонденти загалом більш оптимістичні. Серед українців віком 51+ 44% оцінюють розвиток ситуації позитивно (порівняно з 39%, які вважають, що все йде не в тому напрямку). Це єдина вікова категорія, в якій позитивна оцінка переважує негативну. Серед наймолодших лише 27% вважають цей напрямок правильним.
У західних регіонах дещо більш поширена оцінка того, що справи йдуть у неправильному напрямку.
Більше половини українців також не вірять у масові заворушення та протести (53%).
Подібним чином більше половини вважають малоймовірним встановлення військової диктатури.
У той же час респонденти висловлюють трохи гірші думки щодо ризику встановлення диктатури нинішньої влади: 46% вважають такий сценарій малоймовірним, 20% сумніваються, 24% вважають його можливим.
Більш імовірною загрозою українці вважають загострення економічної (48%) та політичної (45%) кризи. Ще 35% сумніваються, що це можливо, і аж 20% вважають, що кризи не буде.
Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років у всіх регіонах, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу та територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв’язок.
[ad_2]
Надано з: Освіта UA