НУШ у 5-7 класах «впав» через непідготовленість вчителів, – Лісовий – Освіта.UA

[ad_1]

НУШ у 5-7 класах

Питання перевантаження та відриву від практичної частини сконцентровано в початковій школі

Проблеми перевантаження та відриву від практичної частини зосереджені більшою мірою в початковій школі НУШ, яка певною мірою «висить» через непідготовленість вчителів.

Таку думку висловив міністр освіти і науки Оксен Лісовий в інтерв’ю NV.ua.

За його словами, ці проблеми мали вирішувати в системі НУШ, але вчителі не були готові до змін.

«Якщо в молодшій школі ми якісно проходили процес підвищення кваліфікації вчителів і обирали програми більш прогресивні і не мають такого навантаження, то в початковій школі (5-9 класи) педагогічна освіта відбувалася не так, як мала б, тому вчителі часто обирали простіший, відомий підхід за зразком старої доброї школи, на яку сьогодні скаржаться батьки», – пояснює міністр.

Він також звернув увагу на невідповідність між новою молодшою ​​школою та початковою.

«Було своєрідне обманування дітей, коли вони залишали нову середню школу і в п’ятому класі поверталися до старих шкільних цінностей. Не буду узагальнювати, тому що є дуже прогресивні колективи, які самі до цього прийшли. Але так, у нас є проблема», – сказав Лісовий.

За словами міністра, подолати цю невідповідність має якісне підвищення кваліфікації вчителів.

«Цю перепідготовку ми почали в 2023 році, в середині року знайшли фінансування, спрямували на муніципалітети – 60 млн грн на навчання вчителів, а решта – на оснащення НУШ навчальними матеріалами саме для початкової школи, тому що було там нічого немає. Діти приходили в звичайні класи і до вчителів, які не пройшли необхідної підготовки», – сказав Лісовий.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ