На створення сучасних майстерень профтехніки подали 202 заявки – Освіта.UA

[ad_1]

Профтехніки подали 202 заявки на створення сучасних майстерень

Метою проекту є створення 100 сучасних майстерень, які сприятимуть підвищенню якості освіти

Третина закладів професійно-технічної освіти України візьме участь у цьогорічній державній програмі «Майстерня №100».

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки, підбиваючи підсумки прийому заявок на участь у програмі.

Метою проекту є створення 100 сучасних майстерень, які сприятимуть якісній освіті та ефективному отриманню навичок з найбільш актуальних для країни професій.

Всього на участь у програмі було подано 202 заявки від профтехніків. У лютому-березні 2024 року експертна комісія обере з-поміж них близько 80 майстерень, які отримають державне фінансування для модернізації простору. Решту цехів цього року модернізують за кошти міжнародних партнерів.

Зараз в Україні понад 600 професійно-технічних училищ, але більшість із них мають застаріле навчальне обладнання. Тому студенти не можуть отримати якісну освіту та набути практичних навичок.

Водночас зростає попит на робітничі професії, а навчальні заклади потребують виховання компетентних спеціалістів.

Зокрема, макропрогноз Мінекономіки на 2027 рік свідчить, що найпопулярнішими видами економічної діяльності будуть будівництво, енергетика, телекомунікації тощо.

За програмою «Майстерня №100» українські ПТУ отримають кошти на модернізацію приміщень, придбання сучасного обладнання, створення навчально-практичних центрів та комфортних умов для продуктивного навчання учнів.

За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, створення нових майстерень є потужним імпульсом для розвитку професійно-технічної освіти в Україні.

«З одного боку, ми забезпечуємо якісні умови для навчання студентів і, відповідно, виховання компетентних спеціалістів, які вже є надзвичайно актуальними на ринку праці. З іншого боку, ми даємо сигнал бізнесу, що професійні технології готові відповідати на виклики сучасності і в них можна і потрібно інвестувати, – зазначає Лісовий.

Подати заявку на участь у програмі могли професійні техніки різних профілів – від будівництва до кулінарії. Так, найбільше звернень ми отримали від профтехніків на ремонт цехів за професіями слюсар, електрик та сантехнік. А також створити кулінарні центри та майстерні для токарів, будівництва та сільського господарства.

Важливим фактором відбору буде не лише вплив на економічний розвиток регіону та ринок праці, а й мотивація інституцій та місцевої влади розвивати регіон. Результати відбору будуть оголошені в березні 2024 року.



[ad_2]
Надано з: Освіта UA